Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

Urwane skrzydło PO.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj, wraz z innymi komentatorami na blogu JAdaX-a, zastanawialiśmy się, jaki był w zasadzie cel wczorajszej konferencji prasowej NPW.

Zdaje się bowiem, że nie tylko ja odniosłem wrażenie niezborności, wręcz bełkotu prezentowanego przez prokuratorów podczas ich wypowiedzi na tejże konferencji, wraz z ledwo maskowaną nerwowością.

Dziś już to wiemy. Rano, tuż po godz.8 w programie TVP INFO, wypowiedział się na ten temat jeden z posłów PO. Nie mam zamiaru przytaczać jego nazwiska; kto ciekawy, niech sam sprawdzi, a nie robię tego, ponieważ dzisiaj takich wypowiedzi ze strony posłów tej partii z pewnością nie zabraknie. Cóż wynika z wypowiedzi tego posła? Otóż wczoraj NPW potwierdziła, że w TU154M zasilanie "padło", kiedy samolot był jeszcze w powietrzu, a przyczyną utraty tego zasilania było urwanie lewej części skrzydła tupolewa po uderzeniu w brzozę, zwaną przez niektórych komentatorów "pancerną".

I to jest właśnie, jak to się mówi, clou programu, który zaprezentowała nam wczoraj NPW, a który od dzisiaj będą twórczo rozwijać apologeci winy pilotów z jedynie słusznej partii rządzącej aktualnie naszym krajem. Przewiduję również masowe pojawienie się we wszystkich "zaprzyjaźnionych" mendiach twarzowców, zwanych dla niepoznaki "ekspertami lotniczymi", którzy na jakiś czas znikli, przynajmniej częściowo, z ekranów, kiedy dzięki styczniowej prezentacji komisji Millera dowiedzieliśmy się, że kpt. Protasiuk WYDAŁ komendę odchodzimy na wysokości decyzji, którą POTWIERDZIŁ drugi pilot.

Nie wiem, czy Państwo to jeszcze pamiętają, ale MAK tego faktu w swoich rejestratorach nie zauważył, co skutkowało nieuwzględnieniem go w tzw. "raporcie", zajmującym się głównie tematyką z pogranicza psychologi oraz prestidigitatorstwa, choć informacja NA PIŚMIE o tym fakcie była mu znana PRZED publikacją tegoż raportu.

Czy zasilanie TU154M rzeczywiście mogło całkowicie "paść" od uderzenia skrzydłem w pancerną brzozę?

Stawiam hipotezę, że to właśnie będzie chciał udowodnić raport komisji Millera, od kilku tygodni "tłumaczący" wypowiedź Antoniego Macierewicza o "obezwładnieniu" TU154M, zanim uderzył w ziemię i właśnie ten fakt zostanie zaprezentowany jako bezpośrednia przyczyna "katastrofy". Do czegoś ta konferencja NPW była przecież potrzebna, prawda?

Tylko czy to może być rzeczywista przyczyna Tragedii, która miała miejsce 10.04.2010 r?

Proponuję chwilę logicznego myślenia i podjęcie próby odpowiedzenia sobie na pytanie, jak to się stało, że pancerna brzoza "wyrosła" na drodze tupolewa, robiącego próbne podejście na Smoleńsk Sieviernyj. Czyżby to zjawisko było związane z astronomią, czy też może nawet bardziej astrologią, jak trafnie zauważył wczoraj w swojej notce bloger KaNo?

 

link do blogu JAdaXa

KOMENTARZE

 • @Ander
  Nie uderzył w brzozę, nie uderzył w ziemię. Nie rozbił się pod wpływem wybuchu, nie leżał na "polanie smoleńskiej" filmowanej przez SW. Mimo polewania pianą miejsc gdzie leżało część ciał, wiele dokumentów, portfele itp były jak "wyjęte z szuflady", czyli czyste i nie ubrudzone jak pamiętamy. Ukłony i pozdrowienia
 • @Ander
  Ja myślę, że zasilanie to pada NPW... Qźwa, tow.Wiesław tylu głupot nie nagadał przez swoje życie ile Parulski każe gadać swoim podwładnym przez 14 miesięcy.

  Pozdrawiam.

  PS. Dwie doby bez netu i tv, a tu tyle "sensacji" za 48 godzin. Kiedy ja to nadrobię?...
 • @Yurko
  Przypuszczam, że cała "para" komisji Millera pójdzie w tą stronę, aby taki właśnie schemat "katastrofy" wdrukować społeczeństwu: błąd pilotów - brzoza - utrata zasilania - uderzenie w ziemię.
  Moim zdaniem konferencja prokuratury wojskowej była do tego przygrywką, o czym świadczy wczorajszy i dzisiejszy bieg przez mendia peowców i "ekspertów".
  Przypuszczam, że nastąpi również gwałtowny atak na portalach iinternetowych na koncepcję maskirówki, bo zaprzyjaźnione mendia i prasa unikają tego tematu jak ognia.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @contessa
  Nie wiem, czy nadrobisz.
  W piątek o 10 rano deadline - już chyba nie mogą się wycofać z publikacji raportu komisji Millera.
  Co do parulskiego et consortes - znasz moje zdanie.
  Wczoraj były kolejne przykłady lewitacji, czy też raczej odlotu.

  Pozdrawiam
 • @ander
  raport millerodiny to jakby tłumaczenie utworu teatralnego na bazie scenariusza służbowego poetki anodiny na zasadzie co autor chciał klasie robotniczej powiedzieć... czyli próba uwiarygodnienie twórczości satyrycznokabaretowej szympansicy na tle znanych już okoliczności... to jest mision impossible. istotna wydaje się przyczyna przedłużenia remontu drugiego tupolewa... jeden z wariantów podaje ironiczny na niezależnej:

  http://niezalezna.pl/13746-w-tu154m-nr-boczny-102-w-samarze-podmieniono-uchod

  ale padło gdzieś chyba na salonie w komentarzach pytanie (przepraszam, ale nie pamiętam na którym blogu...) która komisja bada którą katastrofę... wychodzi na to, że mogą to być skrzynki z różnych zdarzeń, z różnych katastrof a wszyscy wmawiają nam że to jedna i ta sama tutka... a może kontrolowana mała katastrofa dostarczała na miejsce zdarzenia tylko objawiającą się na filmikach które dał nam pan Wiśniewski sterczącą na 1 planie czarną skrzynkę? może... możliwości jest wiele... możliwości jakie daje współczesna technologia i brak oporów moralnych ludzi zawodowo mordujących ludzi którzy im nie pasują do wizji świata. oficjalna narracja uwiarygadniająca wersje makowiny staje się coraz bardziej chaotyczna i rypie się jak makijaż starej kurwy w upalne popołudnie... te element nie pasują do siebie...
  Pozdrawiam.
 • @Avern
  Dziękuję za linka. Muszę Ci powiedzieć, że daje do myślenia i nie można czegoś takiego wykluczyć - całe to przedłużanie publikacji raportu o tyle miesięcy musiało mieć przecież jakieś przyczyny.
  Moja teoria wczorajszej lewitacji NPW jest nstępująca:
  -wypuścili NPW ze schematem błąd pilotów - brzoza - utrata zasilania - rozbicie samolotu (jak widzisz do poprzednich bredni doszedł element pt "utrata zasilania")
  - sprawdzają dzisiaj reakcje i komentarze na taką wersję i intensywnie pracują nad ewentualną "argumentacją"
  - w piątek będę już wiedzieć, jak ją używać w razie, gdy dziennikarze i komentatorzy przygotują się nieco lepiej do prezentacji komisji Millera i będą zadawać bardziej dociekliwe pytania

  Pozdrawiam
 • @ander
  Oglądając wieczorne wiesti zauważyłem, że panem Millerem przykryto autostradę A2 i tę całą aferę za którą ten rząd powinien być natychmiast wykopany. O Ofiarach "Smoleńska" nie wspomnę. Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej