Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

Nie mam zamiaru gratulować PO.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj ze wszystkich stron słyszę, jak to wspaniale, że wygrało PO. Cieszy się wielu w naszym kraju, cieszą się i za granicą.

Wreszcie Polacy zmądrzeli - taki z tego dobiegającego zewsząd zachwytu można, czy też raczej, powinno się wyciągnąć wniosek. Nie brakuje też oczywiście głosów, co powinno zrobić PiS, które przegrało kolejne wybory - "dobrych" rad nie brakuje, szczególnie od tych, którzy za PiS-em, delikatnie mówiąc, nie przepadają i te 30 % otrzymanych od społeczeństwa głosów cały czas stoi im kołkiem w gardle.

Dlaczego miałbym gratulować zwycięstwa Platformie Obywatelskiej? Bo tak wypada? Bo takie są reguły demokracji? Szanuję reguły demokracji, więc akceptuję wynik wyborów. Nie mam jednak zamiaru się z tego cieszyć, bo moim zdaniem większość społeczeństwa wybrała źle. Czy mam prawo do takiej oceny? O ile wiem, nikt mi tego prawa na razie jeszcze nie odebrał, a poza tym, podobnie sądzi niemal jedna trzecia Polaków.

Czy to mało?

A może powinienem pogratulować zwycięstwa PO, ponieważ przez te cztery ostatnie lata tak wiele dobrego zrobiła dla naszego kraju? Moim zdaniem machinacje przy OFE, afera hazardowa, której, jak się okazuje, nigdy nie było, a to, co wszyscy czytali w stenogramach, to były tylko niewinne rozmowy przyjaciół, przypadkowo spotykających się na stacjach benzynowych i cmentarzach, czy też powołanie komisji ds nacisków, która miała być sztandarową pokazówką Platformy Obywatelskiej, jak to w czasach rządów PiS nad naszym krajem zapadła ponura noc grozy i terroru, a zakończyła się kompromitującym dopasowywaniem raportu do potrzeb politycznych PO, zresztą wbrew przewodniczącemu tej komisji, desygnowanemu przez... PO właśnie, nie upoważniają mnie do takich gratulacji.

Społeczeństwo w naszym kraju pomyliło się już przez ostatnich dwadzieścia parę lat nie jeden raz. Czy ktoś jeszcze pamięta, że w cztery lata po obaleniu się prl-u, wybory w Polsce zdecydowanie wygrała następczyni PZPR? A jak było w 2001 r.? Koalicja SLD-Unia Pracy otrzymała w tamtych wyborach ponad 40 % głosów. Oczywiście, pamiętam, jak się skończyły ostatnie rządy SLD czy też AWS; pod tym względem rzeczywiście zwycięstwo PO jest swojego rodzaju ewenementem. Tylko czy ta wygrana gwarantuje nieomylność?

Śmiem wątpić.

O roli największych mediów w tej kampanii, jak i przez ostatnie lata, napisano już wiele. Kto oglądał program redaktora Lisa z udziałem Jarosława Kaczyńskiego czy też program redaktora Gugały, którego gościem był Adam Hofman, doskonale wie, jak to w mediach wyglądało. Wie tym lepiej, jeśli porównał zachowanie "dziennikarzy" i "redaktorów" wiodących mediów wobec PiS z ich podejściem do Platformy Obywatelskiej. Tak, tego mogę z pewnością pogratulować Platformie Obywatelskiej: podczas ich rządów największe polskie media zajmowały się głównie flekowaniem opozycji, a nie rozliczniem rządzących z ich obietnic.

Na społeczeństwo nie ma się co obrażać. Raz wybiera lepiej, raz gorzej. Mamy - piszę mamy, bowiem ja też się do tego społeczeństwa zaliczam, na co niektórzy zapewne powiedzą "niestety" - na plecach bagaż kilkudziesięciu lat życia w komunie, nigdy tak naprawdę nie rozliczonych. Mamy wokół siebie Polskę w budowie, wystarczająco absorbującą naszą uwagę, aby nie wpaść w jakąś kolejną dziurę, a nie zastanawiać się z kalkulatorem w ręku, kto, kiedy i jak będzie spłacał długi zaciągane przez rząd PO. Zawsze możemy też pojechać za granicę i zarobić trochę euro na polach czy w restauracjach, jeśli jeszcze mamy trochę sił na tego typu podróże. Gorzej będzie, jeśli i za granicą zrobi się kiepsko z pracą, na co się zanosi.

Co wtedy?

W tej kampanii niewiele mówiło się o Tragedii w Smoleńsku. PiS nie chciał, aby nie być posądzanym o polityczne wykorzystywanie tej tragedii, inni o tym nie mówią, bo przecież wszystko juz zostało "wyjaśnione" przez MAK i komisję Millera. Za to bardzo wiele mówiło się o Jarosławie Kaczyńskim, że zmienił twarz, w domyśle - oszukuje, a tak naprawdę, jaki tylko dojdzie do władzy, to dadzą znać o sobie jego anty-niemieckie i anty-rosyjskie fobie. Patrzyłem na to rozbawiony, bo byłem przekonany, że tego typu manipulacje są wyraźnie widoczne dla większości społeczeństwa, ale się pomyliłem.

Tak naprawdę to przecież wszystko jedno, czy Jarosław Kaczyński mówi o Angeli Merkel, czy nie mówi, wspomina Tragedię Smoleńską czy nie wspomina, chodzi do sklepu na zakupy, czy też nie chodzi - nie ma żadnego znaczenia, co tak naprawdę robi, bowiem najważniejsze jest to, w jaki sposób zostanie to przedstawione. A w tym politycy PO oraz wspomagające ich media, korzystające z odpowiednio dobranych autorytetów, ekspertów, politologów, socjologów czy też byłych polityków formacji czasem bardzo odległych od PO, są doprawdy doskonałe.

Warto jednak oczywiście zastanowić się i nad tym, dlaczego PiS przegrało te wybory, jakie popełniło błędy, co robiło źle, a jakich swoich atutów nie potrafiło właściwie wykorzystać, ale to jest osobny temat, do którego zapewne niedługo powrócę.

Kończąc - nie mam zamiaru gratulować PO wygranej wyborach. Wygrali - taki był wybór większości społeczeństwa, co trzeba zaakceptować, szanując reguły demokracji. To nie był jednak mój wybór i nie zmieniłem swojego zdania na temat Platformy Obywatelskiej tylko dlatego, że większość zagłosowała inaczej. Uważam, że źle się stało i że kiedyś zapłacimy za tę "wygraną" wszyscy.

Prędzej czy później, ale wszyscy.

KOMENTARZE

 • WHY?
  http://agnieszka.com.pl/forum_php/images/avatars/10505047964afec56aed66e.gif
 • demo-kracja
  jak to mówią - w demokracji jest tak, że 2 głupich może przegadać jednego mądrego.
 • Też mi powód do dumy ?
  W porównaniu z 2007 r. w tym PO "odpłynęło" prawie 2% lemingów. Przyjmując, że we wczorajszym głosowaniu wzięło udział 49% Polaków to co to za "zwycięstwo"? Ja rozumiem zwycięstwo jeśli w wyborach wzięła udział prawie 90-cioprocentowa rzesza wyborców to wtedy by było z czego się cieszyć.
  PO realnie ma 1/3 Polski i myśli że rządzi całą, za to roztrwania całą bez zmrużenia oka.
  Czekam na Euro2012, ale nie na sukcesy naszych piłkarzy, czekam na nagiego króla, który POnoć jest ubrany, ale któremu gacie spadną podczas mistrzostwa... mistrzowsko i z wielkim hukiem. Niech się Europa dowie w co POmazaniec "ubierał" Polskę przez 4 lata swych rządów z hakiem.
  Czy kolejne będą się czymś różnić od minionych ? Nie ! Chociaż... jedna różnica niedługo będzie odczuwalna - upojeni zwycięstwem hochsztaplerzy będą jeszcze bardziej nachalni i będą czuć się jeszcze bardziej bezkarni w swym nierządzie.

  Pozdrawiam.
 • radość
  od moskwy do paryża ale mało mnie to dziwi znajomi platformersi z przerażeniem w oczach mówili że jak wygra JK to zaatakuje niemcy i rosje wszyscy zginiemy w tej wojnie jak się pytam a czym to niby miałby zrobić skoro armii nie mamy to odpowiedzieli nie wiemy ;))
 • @VRSNSMV SMQLIVB
  Ciekawy komentarz wizualny, ale nieco wieloznaczny.

  Pozdrawiam
 • @xtc
  Może zamienię 2 głupich na mądrych inaczej, żeby było bardziej poprawnie politycznie? ;)
  A tak serio - niestety, taka jest brutalna prawda.

  Pozdrawiam
 • @contessa
  Co do bezkarności, obawiam się, że masz rację. Może w sumie to i dobrze, że będą pić to piwo, które sami nawarzyli - ale z drugiej strony boję się, że "przylepią" się do władzy przez kolejne 4 lata tak mocno (przy pomocy służby i mendiów), że naprawdę może nas czekać niewesoły okres.
  Ale... nie można się poddawać. Nie mam mowy.

  Pozdrawiam
 • dynda, dynda stryczka cień, więc póki czas się zmień!
  Mam POmysł!!! Skoro / przepraszam, że odniosę się do własnego podwórka/ mamy w Krakowie transwestytę w gumowej koronie, co ma występować przeciw dyskryminacji!!! zacznijmy się od jutra domagać wypuszczenia pacjentów z naszego Kobierzyna!!! Tam przebywa chyba więcej zdrowych niż jest farbowanych w K.
  Koniec miękkiej gry! Klina klinem. Bo kocipal będzie miał za cztery lata 89 pro! Co jest możliwe zakładając, że w kraju zostaną sami tęczowi i transwestyci.
 • wybory
  tez uwazam ze czesc polakow zle wybrala i bedzie tego zalowac ale cuda nad urna tez pewnie mialy miejsce i dlatego taki wynik pozdrawiam
 • @contessa
  mała korekta - nie 1/3 Polski tylko 40% uprawnionych do głosowania. realnie 1/5 Polaków lubi Donaldów. euro 2012 nie będzie czkawką bo... mamy kompana który jest dużo gorszy i nie jest w UE. patrząc na to jak idą prace formalno-prawne w stosunkach Ukraina-UE można odnieść wrażenie, że póki nie ma rurociągu pod Bałtykiem jest kompanem do rozmów i kuszenia w zamian za rabaty na surowce i glebę. tak tak glębę Niemczy, Duńczycy i Holendrzy dawno zobaczyli, że na wałkach z gospdarstwami nie zrobią już za dużej kasy (ujednolicenie regulacji Polska-UE) więc wynieśli się lub wynoszą się na Ukrainę - urodzajne gleby o wysokiej wydajności przy bardzo małych kosztach pracowników. wracając do Ukrainy prędzej czy później będzie w UE i zapewne będzie miała większą pozycję niż Polska bo ma przecież więcej kart przetargowych. a póki co jest takim medialnym tłem i kontrastem poczynań przy organizacji euro2012 dla naszego rządu. już widzę expose premiera - było nieźle ale Ukraina wypadła gorzej.
 • @Anderson
  To mi wygląda na nawoływanie do tęczowej rewolucji...
  ;)

  Pozdrawiam
 • @grawojmil
  Nie powiem, żebym ja również miał zaufanie do PKW.
  Ale pewnie jestem spiskowym oszołomem.

  Pozdrawiam
 • @armitage44
  "a czym to niby miałby zrobić skoro armii nie mamy to odpowiedzieli nie wiemy"

  Ludzi, którzy głosowali na byłego ministra obrony...
  No cóż, brak mi słów po prostu, aby ich określić.

  Pozdrawiam
 • @ander
  nie no czemu jeden z pierwszych komentów kogoś z KW: "na górze bez zaskoczenia" zaraz po ogłoszeniu wstępnych wyników.

  czuwaj
 • @xtc
  Co do euro2012 i "tła" w postaci Ukrainy -tak o tym nie myślałem, ale faktycznie w ten sposób mogą to wykorzystać.
 • @ander
  PS. zostaną sami tęczo wi i transwestyci bo reszta ucieknie a druga reszta się powiesi.

  A mnie to wygląda na jakiś koszmar! To jest dopiero pomieszanie z poplątaniem, apokalipsa i sodoma!
  Ukraina i autostrada? Autostrada i Ukraina. Ciekawe po co oni to tak namiętnie budują? ;)

  Pozdro
 • @ander
  Witam. Dobry tekst, ale jest jeden powazny problem. Licencjat Rostowski ogłosił, że w ciągu 2 lat, trzeba zmniejszyć deficyt finansów panstwa o 80 mld zł. W/g niezależnych ekonomistów, jest to ok 140 mld, i trzeba to oczywiście zdjąć z POLAKÓW!!! Jak się rodacy dowiedzą, że ich dochody spadną o ok. 20-30% i także złotówka oraz wzrost PKB bedzie wtedy 0-0,5%, to wtedy PRZEJRZĄ NA OCZY!!!
 • @zibi
  Być może kreatywna księgowość +mydlenie oczu przez media w takim przypadku nie wystarczy, zgoda. Kryterium uliczne? Tylko szkoda tak naprawdę będzie wtedy ludzi, bo wielu z nich zapewne drogo za to zapłaci, przepadkiem mieszkań (niespłacane kredyty), oszczędności, brakiem pracy...

  Pozdrawiam
 • @Anderson
  Z tym budowaniem to kiedyś mi jeden kolega, co działa w branży, mówił tak:
  trzeba złapać robotę, rozkopać, potem łapać następną, znowu rozkopać, opóźnienia zwalać na obiektywne trudności, coś tam jeszcze wyrwać przy okazji ekstra za dodatkowe roboty...
  To oczywiście z jego punktu widzenia; z punktu widzenia rządu zapewne chodziło o to, aby pokazać, jak ciężko pracują, prawda?
 • @ander
  "Tak naprawdę to przecież wszystko jedno, czy Jarosław Kaczyński mówi o Angeli Merkel, czy nie mówi, wspomina Tragedię Smoleńską czy nie wspomina, chodzi do sklepu na zakupy, czy też nie chodzi - nie ma żadnego znaczenia, co tak naprawdę robi, bowiem najważniejsze jest to, w jaki sposób zostanie to przedstawione."

  dokładnie. nawet trzeba kaczce dokopać za znęcanie się nad delikatniusim liseczkiem... nie wolno się znęcać nad zwierzątkami nawet jak są wściekłe... a tym bardziej złośliwie znać odpowiedzi na pytania lub unikać pytań bez dobrze odbieranych odpowiedzi... toż to wyrachowany kaczor. a z innej beczki jeszcze tydzień temu nikt nie uznałby 10% nowej formacji jako możliwy wynik... jeden sondaż w dużej gazetce opiniotwórczej... jeden sondaż w trakcie i punkt 21.00 wszyscy już wiedzieli jaki jest wynik... magia kaszpirowsko - coperfieldowa to pikuś... sondażownie i nowy stary pogrywacz zostali upozycjonowani i uwiarygodnieni w dwa dni. fachury nie?
  pozdrawiam.
  p.s: blady towarzyszył zajączkowi nawet podczas oracji zwycięzcy... rozbiegane przerażone oczy to od wczoraj jego 3. imię... tak już będzie do końca.
 • @Anderson
  autostrady z Berlina do Moskwy zawsze ktoś może ogłosić eksterytorialnymi a pan się pyta o namiętności... podobnie tory na tymże kierunku.
  dobrze, że nam miasta kopce bohaterów pilnują...
  Pozdrawiam.
  tamten cytat u Łazarza o higienie i poczuciu humoru pomagającym przeżyć w gułagu to z filmu o ucieczce Polaka?
 • @Avern
  Jeśli chodzi o zajączka, to nie wiem, czy widziałeś, jak mu paszczęka się rozwarła, gdy zobaczył wyniki wyborów. On się naprawdę bał, chociaż nie wiem, czego, biorąc pod uwagę skalę manipulacji w ostatnich dniach przed wyborami.
  Oracji nie oglądałem, przyznaję się bez bicia.
  A co do... tego pajaca, to faktycznie, fachury. Dzisiaj się jego guru wypowiedział, Tymochowicz, choć moim zdaniem, to tylko podkładka.
  Masz rację, w magicznym kraju żyjemy...

  Pozdrawiam
 • Społeczeństwo wybrało dobrze tylko
  co z tego skoro nie tego kto miał wygrać.Trzeba było ten błąd naprawić to naprawili.
  Służby zawsze mają rację a jak nie to patrz punkt pierwszy.
  To były kolejne sfałszowane wybory i tyle.
  Mimo to trzeba nam:))

  http://www.kaktusek.pl/demot-25

  PS. A im bardziej merdia wmawiają nam że to był wybór elektoratu tym mniej należy w to wierzyć:)
  PZDR.
 • ????
  Co na to zdjęcie powie flama Tuska Kopaczowa?
 • @ander
  "... z tego dobiegającego zewsząd zachwytu ..."

  Największe obrzydzenie wywołuje u mnie oglądanie niektórych twarzy dziennikarzy i tzw. ekspertów, którzy nie mogą wprost ukryć radości i uczucia ulgi, że zniknęło widmo odpowiedzialności za dotychczasowe kłamstwa i zaklinanie rzeczywistości. Taka na przykład Holecka z TVP Info, to wygląda teraz, jakby przez cały czas siedziała na wibratorze ... a wcześniej prześcigała się z koleżankami po fachu w manipulacjach podczas tendencyjnego prowadzenia swoich programów.

  Pozdrawiam
 • Celny tekst
  Uwazam podobnie, ze w obecnej sytuacji jeszcze bardziej moga sie nasilic "biznesowe" akcje i z wieksza sfoboda i bezkarnoscia beda dzialac elity przy "kulejacej" Temidzie i co jakis czas moze uslyszymy o przekretach. Ale co to da zwyklym ludziom wpatrzonym w portfel i liczacym czy starczy do konca miesiaca. Vivat POmazancy i PALImloty.
 • A co do Demokracji....
  polecam to:
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=4

  Pozdrawiam
 • @inka1
  Jestem przekonany, niestety, że masz dużo racji. W 2005 r nie docenili przeciwnika - w tym roku wykorzystali wszystkie sposoby manipulacji, jakie tylko mogli.

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  Widziałem zachwyt tej redaktorki, przyznaję rację ;)
  Masz rację, "dziennikarze" i "redaktorzy" mendiów aż podskakują z radości, że aż obrzydzenie wzbiera. Aż się dziwię, że nie padają na kolana przed Tuskiem i nie wznoszą dziękczynnych modłów.

  Pozdrawiam
 • @iolo
  Niestety, obawiam się, że dzięki ustawie o informacji publicznej (i paru innym), wyprzedaż resztek majątku państwa i kręcenie przy tym lodów ruszy pełną parą. Bo niby kto miałby tego pilnować - Pitera??

  Pozdrawiam
 • @Avern
  :) Cześć. Nie wiem skąd cytat, nie skupiałem się nad tym a na filmie nie byłem. Bardzo możliwe. Jak również bardzo możliwe, że to jakaś szatańska propaganda.
  Z autostradami i koleją 100pro. racji.
  Ja byłem na Ukrainie dwa lata temu, specjalnie polazłem w te miejsca, które pamiętałem z dzieciństwa- byłem tam w odwiedzinach koło '72. To co zobaczyłem teraz było przerażające. Odessa i stary bazar przy dworcu w centrum miasta. Hala mięsna, w której możesz kupić każdą część każdego zwierzęcia, a i zwierzę prawie w całości- szok! w porównaniu z naszymi "filet z kurczaka". Tak, ta autostrada buduje się po to. I galeria buduje się po to /no była już wybudowana- neo-egipt! i buty na mega szpilkach/ ... Nic z tego nie zostanie- spalone pole. Co ludzie zrobią, można się tylko domyślać. Ale chcieli do Europy...
  A w Europie rządzą pajace- no fasadowo oczywiście.
  Poszukam jakiejś kliniki i zmienię płeć. Pieprzę. Jeśli świat stoi na głowie to głupotą byłoby się narażać chodząc na dwóch nogach.
  :) Pozdro
 • @pionek
  Demokracja niestety, nie potrafi się bronić samoistnie, jeśli wpadnie w "odpowiednie" łapy, które świetnie wiedzą, jak wykorzystać jej słabości.

  Pozdrawiam
 • Premiera mamy "SUPER"
  Premiera mamy "SUPER" co?

  Donalda za młodu usunięto z ZMS-u bo chlał jabole i wąchał klej, a jak wiadomo wąchanie kleju trwale niszczy szare komórki...

  Dzisiaj "bierze" lepsze i smaczniejsze "dania" niż klej:

  http://iskry.pl/images/Tusk_narko.jpg

  A i Prezydenta także super no nie - poczytajcie to:

  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8984&Itemid=4

  Pozdrawiam
 • @pionek
  Niezła fota ;)

  Dzięki za linka, pozdrawiam
 • @ander
  "Jeśli chodzi o zajączka, to nie wiem, czy widziałeś, jak mu paszczęka się rozwarła, gdy zobaczył wyniki wyborów. On się naprawdę bał, chociaż nie wiem, czego, biorąc pod uwagę skalę manipulacji w ostatnich dniach przed wyborami."

  Unemu pewnie tylko powiedzieli "szefu, spoko, wybory zostaw nam bo ty i tak na niczym się nie znasz, nawet nie umiesz porządnie kłamać" ale un jako lubiący świnie podkładać nawet kolesiom, bał się, że to zmyła. Stąd zaskoczenie....
  Pozdrawiam.
 • @contessa
  No tak, nie ma jak to usłużni "koledzy".
  Prawda, Grzesiu? ;)

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej