Jak piszą sami twórcy tych audycji, Ewa Tytus, Szura Bruni oraz Piotr Romejko, poświęcone są one sprawom oraz stosunkom międzynarodowym, choć nie unika się w nich również problematyki krajowej. Do tej pory a audycjach poruszano m.in. takie sprawy jak "Kto rządzi pieniądzem", "Jakie są zamiary Chin wobec Europy", "Terroryzm" czy też "Izrael a rewolucje arabskie".

Wysłuchałem już kilku audycji Geopolis i muszę powiedzieć, że mogłyby być one wzorem prowadzenia obiektywnych, dociekliwych, rzetelnych programów o tematyce politycznej, gospodarczej czy też społecznej dla tzw. "redaktorów: i "dziennikarzy" z niektórych innych, największych w naszym kraju mediów, które ponoć mają nas o czymś informować, a najczęściej próbują nami manipulować. Goście zapraszani przez prowadzących audycję Geopolis  mają zawsze coś interesującego do powiedzenia, ponieważ doskonale orientują się w tematyce danego programu, w audycjach nie unika się trudnych pytań i nie zauważyłem również, aby obowiązywała w nich tzw. "poprawność polityczna", choć prowadzącym udaję się przy tym zachować tzw. "klasę".

Dzisiejsza audycja będzie dotyczyła problematyki krajowej. "Czy Polska jest niepodległa?" - takie pytanie prowadzący audycję postanowili zadać swoim gościom, którymi będą Janusz Korwin-Mikke, Łażący Łazarz oraz Wowo Bielicki. Czy jesteście Państwo ciekawi, co odpowiedzą?

Jeśli tak, proszę dzisiaj, 15.10.2011 r. zalogować się, korzystając z internetu, na stronę www.radiownet.pl o godzinie 12:00 i posłuchać audycji Geopolis. Niestety, jak się dowiedziałem, na razie audycja jest prowadzona tylko w paśmie internetowym radia WNET, więc osoby bez bieżącego dostępu do sieci nie będą mogły jej posłuchać "na żywo", choć będą mogły ją potem odsłuchać na stronach Geopolis radia Wnet.

Dlaczego tak Państwa zachęcam? Ponieważ uważam, że takiego typu audycje w otaczającej nas przestrzeni medialnej niemal nie występują, a warto się dowiedzieć, co do powiedzenia w danym temacie - a dzisiejszy jest bardzo interesujący, prawda? - mają do powiedzenia ludzie, których zazwyczaj nie usłyszycie w tok.fm czy tvn24.

Jeśli moja "reklama" zadziałała i posłuchacie dzisiejszej audycji, jestem ciekawy Państwa komentarzy, czy było warto. Mam nadzieję, że administratorzy portalu nie mają nic przeciwko takiej reklamie, bo na powiększaniu strefy wolnego słowa powinno zależeć nam wszystkim.

 

Linki:

www.radiownet.pl

http://www.radiownet.pl/#/szukaj?query=geopolis

http://www.facebook.com/pages/Geopolis-audycja-o-geopolityce-i-nie-tylko-w-Radiu-Wnet/222954671074910