Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

Atak na wóz transmisyjny TVN to atak na wolność słowa?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Właśnie, drodzy Państwo, czytam wydane dzisiaj oświadczenie prezesa Stowarzyszenia Wolnego Słowa, Pana Borowika (1).

Może przytoczę jego fragmenty za, jak wszyscy doskonale w naszym kraju wiedzą, kochającą wolne słowo Gazetą Wyborczą:

"Atak zamaskowanych bandytów na dziennikarzy, wozy transmisyjne, samochody i sprzęt radiowo-telewizyjny to poważny atak na wolność słowa w Polsce - napisał w przesłanym w niedzielę PAP oświadczeniu prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa Wojciech Borowik.

"Święto Niepodległości stało się pretekstem do fizycznego, siłowego rozprawiania się z tymi, którzy są gwarancją naszej demokracji i praworządności" - napisał w oświadczeniu Borowik.

"W imieniu Stowarzyszenia Wolnego Słowa stanowczo protestuję przeciwko takim, grożącym demokracji i wolności słowa zachowaniom. Domagam się od władz przykładnego ukarania winnych tych czynów, a organizacje dziennikarskie, stowarzyszenia i fundacje występujące w obronie praw człowieka wzywam do potępienia tych ekscesów. Tego samego oczekuję od wszystkich partii politycznych" - napisał prezes SWS." (2)
 

Panie prezesie...

Rozumiem, że jest Pan zbulwersowany tym, co się wydarzyło 11.11.2011 r. w Warszawie; jak rozumiem, w swoim oświadczeniu nawiązuje Pan między innymi do zniszczenia wozu transmisyjnego stacji TVN. Otóż, moim zdaniem Panie prezesie, atak na wolność słowa wygląda nieco inaczej, niż się Panu wydaje.

Dzień 11 listopada 2011 r. rzeczywiście przejdzie pod tym względem do historii, bo jak do tej pory nie widziałem w TVN, Polsacie oraz TVP, czyli telewizjach o największym zasięgu w naszym kraju, ANI JEDNEJ OBIEKTYWNEJ RELACJI Z PRZEBIEGU MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI, w którym miałem przyjemność uczestniczyć. Zamiast tego widzę nieustający festiwal kłamstw i manipulacji, jakich nie powstydziliby się dziennikarscy aparatczycy z najbardziej mrocznych lat PRL-u.

Oczywiście, jest to tylko moje zdanie, ale zapraszam Pana do odwiedzenia niezależnych portali internetowych, na których będzie Pan miał okazje obejrzeć prawdziwe filmy i zdjęcia z Marszu Niepodległości i wtedy porównać je sobie z tym, co Pan widział w stacjach telewizyjnych TVN, Polsat oraz TVP. Zobaczy Pan również filmy i zdjęcia pokazujące, KTO I W JAKI SPOSÓB prowokował uczestników Marszu Niepodległości, aby doprowadzić do tego, aby ten Marsz się nie odbył, został rozbity czy też zdelegalizowany.

Czy widział pan, Panie prezesie, chociaż jedną RELACJĘ w tych mediach, których Pan broni, chociażby w tych będących właścicielem zniszczonego wozu transmisyjnego, Z TRASY Marszu Niepodległości, który trwał ponad dwie godziny i przeszedł kilka kilometrów ulicami Warszawy?

Czy widział Pan jakieś ZDJĘCIA Z TRASY Marszu, które pokazywały by niszczenie mienia, samochodów lub ataki na postronnych obserwatorów czy też na Policję?

Czy widział Pan starych, młodych, babcie, dziadków, kibiców, ojców, matki, chłopców, dziewczyny, rodziny z dziećmi, grupy z różnych organizacji patriotycznych, śpiewających razem "Jeszcze Polska nie zginęła" przy rondzie Jazdy Polskiej?

Nie, nie widział Pan, prawda?

Bo RELACJI Z TRASY MARSZU, szanowny Panie prezesie, ci dziennikarze, których Pan broni, te stacje telewizyjne, które mają być, jak Pan to ujął, "gwarancją naszej demokracji i praworządności", NIE UZNAŁY ZA STOSOWNE POKAZAĆ SPOŁECZEŃSTWU, które przecież nie miało możliwości w całości przybyć na ten Marsz do Warszawy aby zobaczyć, jak on naprawdę przebiegał.

I teraz niech Pan sobie zada pytanie: dlaczego nie pokazały?

I gdzie się tak naprawdę podziała wolność słowa, której Pan broni?

I mam jeszcze do Pana pytanie: czy w tej sprawie również Pan zabierze głos?

 

Materiał źródłowy:

(1) http://www.sws.org.pl/

(2) http://wyborcza.pl/1,91446,10634351,SWS__atak_na_dziennikarzy_to_atak_na_wolnosc_slowa.html

KOMENTARZE

 • wolność słowa
  Szmaciarskie TVN i wolność słowa. Kabareciarze, prawda?
 • @Muni
  Powiedziałbym, że to są jakieś jaja, ale to się dzieje naprawdę...

  Pozdrawiam
 • @ander
  Jeżeli tylko "pójdzie" to w "świat", to ODPOWIEDŹ też MUSI.
  Albo mamy "ciepło"...
 • @laurentp
  Przekonamy się, choć jakoś nie mam pod tym względem za dużo w sobie optymizmu.

  Pozdrawiam
 • @Marky
  Bardzo dobre pytanie.
  Przypuszczam jednak, że Pan Borowik nie odpowie ani na Twoje, ani na moje, no bo przecież nie czyta zapewne takich niszowych portali, skoro gwarancją naszej demokracji i praworządności są te nieco, powiedzmy, inne, większe, obiektywne, rzetelne...
  Prawda?

  Pozdrawiam i dziękuję
 • @all - UWAGA!
  Polecam link, który mi przed chwilą podesłano, a który opisuje zdjęciowo sytuację, kiedy były niszczone samochody tvn-u:

  http://pokazywarka.pl/4oed8m/

  Wygląda na to, że ta sprawa śmierdzi i to mocno!
 • @ander
  Ktoś tu (NE) wczoraj(?) napisał, że wóz TV naszła grupa OD PARKU nie od pochodu!
 • @ander
  Może chodziło o inny (nie spalony, ale było "wdarła się"). Proponuję oglądającym na wszelki wypadek zgrać pliki lokalnie na dysk...
 • @Marky
  Cenzura na Onecie i WP, z moich doświadczeń:
  bluzgaj, nawołuj do "czynów karalnych" ile chcesz.
  .
  Ale PRÓBUJ ZMUSIĆ LUDZI DO MYŚLENIA... ("czarna dziura" - nie ukazuje się i tyle. Plus bany na słowa...)
 • @ander
  a o "straży granicznej" manifestacji kolorowej w postaci antify słyszałeś?
  padło dziś wieczorem w tv1 z ust jakiejś celebrytki...
  Pozdrawiam.
  jaja to będą jak to wszystko dotrze do ludzi na prawdę... polecam film na niezależnej jak szpaler prewencji w żółwikach i kaskach wali prewencyjnie młodego człowieka z flagą Polski... i poganiają go by uciekał...

  http://vod.gazetapolska.pl/685-wystarczylo-trzymac-flage-narodowa


  ktoś kiedyś powiedział:

  "oni stoją tam gdzie stało zomo..." i wszyscy go wyśmiali... ten jeden filmik pokazuje, że teraz powinni zapłakać nad sobą i straconymi złudzeniami. i nad Polską.
  Pozdrawiam.
 • @laurentp
  Tak, ponoć to była jakaś grupa, która wypadła z parku - czytałem takie relacje.
  Najdziwniejsze było zachowanie policji - co dokładnie pokazują zdjęcia.
  Wygląda to wręcz, delikatnie mówiąc, na zachętę do dalszej dewastacji samochodów (policja się wycofała) - ale przychodzą mi na myśli oczywiście teorie spiskowe, np. takie, że poczatkowo samochody zostały za mało zniszczone, aby epatować nimi widzów przez kilka dni...
 • @Avern
  Marsz otaczało bardzo wielu tajniaków. Wiem, bo mam do nich siódmy zmysł i potrafię ich z daleka zauważyć, przynajmniej niektórych. Echa doświadczeń z lat 80-tych ;)

  Myślę, że oni już są nielicho zdziwieni, ile ukazało się materiałów w sieci. Mam nadzieję, że np GPC albo GP zrobi im kolejną niespodziankę i zamieści zdjęcia prowokatorów oraz te, pokazujące brutalność policji, tej jawnej i tej tajnej.

  Zobaczymy, czy i jaki to będzie miało wpływ na społeczeństwo - z kilku rozmów, które odbyłem z ludźmi, którzy nie są mi zbyt bliscy w poglądach, widziałem, że widzą, że coś było nie tak - za dużo jest tego w sieci, nie da się przejść obojętnie.

  To zawsze jakaś szansa, choć nie mam złudzeń, że cokolwiek się zmieni natychmiast.

  Pozdrawiam
 • @ander
  kropla drąży skałę. a u nas krew wsiąka kroplami w polską ziemię od 3 wieków prawie non stop.
  Ukłony.
 • @ander
  "Pokazywarka" rewelacyjna! Dzięki. Sądzę, że "wóz" TVN-u był spisany na przewidziane straty... Tak mi to jakoś "pachnie". Nie wybrano najnowszego modelu z bajerami...
 • @AnnaZofia
  "Tak mi to jakoś "pachnie". "

  To dokładnie tak, jak mi.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej