Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

Niewiniątka z "zaprzyjaźnionych" telewizji chcą ochrony policji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj przeczytałem następującą informację:

"Dziennikarz chroniony prawem jak policjant na służbie? Stowarzyszenie dziennikarskie Press Club Polska chce zaproponować prezydentowi, by ten w formie prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej skierował do Sejmu nowelizację ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zwiększającą ochronę prawną dziennikarzy w czasie relacjonowania manifestacji, meczów czy koncertów - dowiedziała się TVN24." (1)

Jak podaje stacja tvn24, "Prezydencki minister Tomasz Nałęcz uznał inicjatywę za godną zainteresowania." Ogólnie rzecz biorąc chodzi o to, aby dziennikarze podczas takich "imprez" korzystali z ochrony na podobnych zasadach, jak policjanci na służbie.

Od rana informacja ta jest jedną w głównych wiadomości telewizji tvn24, co przyznam, jakoś mnie nie dziwi.

Dziwi mnie jednak coś innego. Po zaatakowaniu samochodów "zaprzyjaźnionych" telewizji w dn. 11 listopada 2011 r. jakoś nie słyszałem w żadnej z tych stacji dyskusji, w których chociażby padły słowa o "braku wiarygodności", nawet, jeśli byłyby opatrzone dającym odpór komentarzem, że to przecież niemożliwe, aby tenże brak wiarygodności był przyczyną tych niesłychanych, agresywnych ataków, bowiem telewizje te są przecież synonimem rzetelności, obiektywności oraz wręcz niesłychanej wiarygodności.

Jedyne, co słyszę, to słowa o bandytach, kibolach i chuliganach, którzy widocznie nie mieli nic lepszego i ciekawszego do roboty, niż wyładować swoją agresję na niewinnych samochodach stacji telewizyjnych.

Czy to doprawdy wszystko, co można w tej sprawie powiedzieć na antenach poszkodowanych telewizji? A może coś mi umknęło i w tych stacjach poważnie dyskutowano i analizowano, jakie mogły być przyczyny tej agresji?

Wobec tego przypomnę Państwu dzień 10 kwietnia 2011 r. Tamtego dnia również odbywały się manifestacje, między innymi w związku z rocznicą Tragedii Smoleńskiej. Nie będę Państwu przypominał, jak były relacjonowane, bardzo trafnie opisał to choćby Wojciech Cejrowski na swoim blogu. (2)

Chciałbym za to Państwu przedstawić krótki film, który nakręcono tamtego dnia. Jest to rozmowa przeprowadzona przez osobę reperezentującą Kaliski Klub Gazety Polskiej z jednym z pracowników stacji tvn24.

A wnioski z tej rozmowy pozostawiam Państwu.

 

(1) http://www.tvn24.pl/0,1725292,0,1,dziennikarze-chronieni-jak-policjanci,wiadomosc.html

(2) http://www.cejrowski.com/forum/index.php?p=forum&forum=&id=120430&subpage=3

KOMENTARZE

 • @ander
  To dobry kawał na 1 kwietnia. Gdyby , a jest to możliwe , bo u pana prezedenta Komorowskiego jest to możliwe , powstał takowy pomysł
  aby dziennikarze mieli taką ochronę jak ma policja to bylibyśmy
  pierwszym krajem na świecie który ma takie cudo.
  Pozdrawiam.
 • @kanton
  Cel tego pomysłu jest prosty, moim zdaniem - cokolwiek będziecie pisać i mówić, panowie dziennikarze, będziemy was chronić.
  Brakuje tylko jak na razie prawdziwej odpowiedzi na pytanie - dlaczego?
  Nie chce im przejść przez gardło?

  Pozdrawiam
 • "a czy nie uważa pan, że to mogła być prowokacja..."
  te słowa padły podczas marszu 10 IV 2011... metody się nie zmieniają... najwyżej eskalują. ciekawe co by nam pokazała analiza wszystkich aktów agresji na dziennikarzy mainstreamu w czasie marszów patriotycznych, miesięcznic smoleńskich i obchodów polskich rocznic.
  Pozdrawiam.
 • @Avern
  Jest w tym filmie również bardzo trafna wypowiedź starszego człowieka (ok. 2:25), której sens jest mniej więcej taki:
  Wy to filmujecie, a potem dostają to w swoje ręce redaktorzy, którzy robią odpowiednią "obróbkę" tych materiałów i potem widzimy to, co widzimy.

  Dodałbym do tego - i nie widzimy tego, czego nie powinnismy zobaczyć.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @ander
  Ten starszy pan powiedział coś bardzo ważnego...filmujecie, dostaje to redaktor do ręki i w zależności od zapotrzebowania zrobi z tego materiał taki na jakie jest w danej chwili zapotrzebowanie przez władze stacji TVNu.
  Wniosek nasuwa się taki: róbta co chceta a my i tak z tego zrobimy materiał taki na jakie istnieje zapotrzebowanie ze stron naszych władz.
  I co tu się dziwić że ludzie będą podpalać samochody stacji TVNu i Polsatu. Ludzie nie chcą oglądać kłamstw. Pozdrawiam.
 • @kanton
  "I co tu się dziwić że ludzie..."

  Użyłeś ciekawego słowa - ludzie :)

  Ja na razie słyszę tylko, ze albo jestem faszystą, albo kibolem.
  A, przepraszam - agresywnym kibolem.
  Ja, jako uczestnik Marszu Niepodległości.

  Pozdrawiam
 • Niewiniątka z "zaprzyjaźnionych" telewizji
  Takie łajzy kiedyś to należały do "ochotniczej rezerwy milicji obywatelskiej". Dziennikarzy było tam wielu, a redakcje np. Żołnierza Wolności i Trybuny Ludu to to oprócz ormowców zatrudniały jeszcze redaktorów prowokatorów i pod przykrywką . Było ich tam tak wielu że jak się witali na korytarzu to tak trzaskali obcasami że piętro niżej myśleli że się biją. Ojcowie i matki poszli na resortową emeryturę, ale jak paczę na te młode pyski w tvn i polsacie to takie podobne do tych ojcowskich ormowskich , tych którzy zawsze mieli ochronę z resortu. Dlatego jak chcecie chamskie plemniki mieć ochronę to powołajcie Ochotniczą Rezerwę Policji Państwowej bo tam jest wasze miejsce. Ubiorą was w mundurki jak w stanie wojennym i będziecie filmować wszystkich z opozycji , ale w ten czas będzie wiadomo kto jest kim i funkcjonariusza nikt nie ruszy.
 • @elpapa
  "te młode pyski w tvn i polsacie"

  Niektóre nie takie młode, świetnie prl pamiętają ;)
  Ale fakt - widzę jakiś system selekcji negatywnej osób, które pracują w tych mendiach. Tu nie wystarcza, że w podskokach wykonują polecenia - to jest coś więcej. Byc może faktycznie bierze się to częściowo z "tradycji" rodzinnych, ale to chyba nie wyjaśnia sprawy.
  Myślę, pomijając ich sk.....two, że to niezły temat dla jakiegoś socjologa i pewnie ktoś kiedyś opisze, jaki był mechanizm działania tych mendiów.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej