Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

Serdeczne życzenia rzecznika Grasia dla Palikota.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj panowie Graś i Palikot niemal nie wychodzą z telewizyjnych okienek.

My otrzymujmy sygnały od Ruchu Palikota, od ludzi, którzy byliby zainteresowani przejściem do PO, ale nie podniecamy się tym, na spokojnie - przekonywał dzisiaj Paweł Graś. Kogo przekonywał i... dlaczego? Otóż przekonywał dziennikarzy, którzy zapytali go o ewentualne transfery dwóch posłów, ale z... PO do Ruchu Palikota, zapowiedziane dzisiaj przez lidera tej ostatniej formacji. (1)

A co by oznaczało takie przejście w aktualnej sytuacji politycznej? Gdyby rzeczywiście doszło do takiego transferu posłów z PO do Ruchu Palikota, większość sejmowa obecnej koalicji PO-PSL rządzącej naszym krajem, zmniejszyłaby się niemal do dopuszczalnej granicy, umożliwiającej wygrywanie głosowań w parlamencie. Rzecznik rządu Paweł Graś zachowuje jednak stoicki spokój, a nawet pozwolił sobie na skierowanie w stronę Janusza Palikota serdecznych życzen zdrowych, wesołych świąt.

Trochę mnie dziwią takie życzenie, tym bardziej serdeczne, bowiem obaj panowie raczej za sobą nie przepadają i chyba nie darzą się zbytnią sympatią, gdyby opierać się na tym, co można przeczytać na blogu Janusza Palikota, zaglądając do wpisu z dnia 7 stycznia 2012 r:, zatytułowanego... "Skurwiel Graś": "Urzędnik państwowy, minister w rządzie, napuszcza obywateli przeciw obywatelom - dajcie po ryju lekarzom jak Wam wypisują złe recepty! Niebywałe!(...)" (2)

Otóż faktycznie jest to niebywałe - bo nie tak dawno temu, w sierpniu 2010 r., Paweł Graś w ten sposób wypowiadał się o swoim, wtedy jeszcze partyjnym koledze:"- Prywatnie ja bym Janusza Palikota z partii nie wyrzucał i on sobie z tego doskonale zdaje sprawę - dodał jednocześnie. - Wierzę głęboko i jestem przekonany, że Palikot jest patriotą Platformy - powiedział." (3)

Łzy mi niemal pociekły po twarzy, łzy rozpaczy - oczywiście, że pan Graś mógł się aż tak pomylić, bo jak wiadomo, niewiele później Janusz Palikot opuścił Platformę, stworzył swój Ruch, a nawet wprowadził go do Sejmu. Ech, gdzież te dawne czasy, kiedy obaj panowie mogli sobie czysto towarzysko pogaworzyć w restauracji, nieprawdaż? (4)

Yyy... yyy... yyy - czy niedługo rozlegnie się płacz premiera Tuska, a może i wicepremiera Pawlaka? Czy Ruch Palikota zachwieje koalicją i doprowadzi do zahamowania tylu wielkich, epokowych reform, a szczególnie reformy emerytalnej, planowanej przez obecny rząd? Może tak, a może nie - wkrótce, patrząc oczami premiera na sondaże, przekonamy się...

 

Materiały źródłowe:

(1) http://www.wprost.pl/ar/314554/Palikot-zabiore-Tuskowi-dwoch-poslow-Gras-niedawno-mowil-o-dziesieciu/

(2) http://palikot.blog.onet.pl/Skurwiel-Gras,2,ID446269893,n

(3) http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8296280,Gras__prywatnie_to_bym_Palikota_z_PO_nie_wyrzucal.html

(4) http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/palikot-zastapi-grasia_134872.html

KOMENTARZE

 • @ander
  A mnie się wydaje, że trwa oswajanie wyborców PO z palikociarnią.
  Bo chyba coraz bliżej do tej koalicji.
  Nie masz wrażenia, że w mediach jest ocieplany wizerunek tego na P ?
 • @grazss 21:11:08
  Dzisiaj faktycznie natężenie Palikota w tv przekroczyło wszelkie możliwe granice. Najpierw niesutannie go puszczali (na różnych stacjach), jak nadaje przez tubę do mieszkańców Siedlec - a potem oczywiście spotkano z premierem Tuskiem w sprawie "reformy" emerytalnej, zakończone "głosem rozsądku."

  Dla mnie od samego poczatku to jeden wielki teatr, a raczej cyrk - tylko czekać, aż Palikot zacznie być przedstawiany jako mąż stanu, a jego Ruch jako ważny głoś dużej cześci społeczeństwa, obok którego nie można przejśc obojętnie.
  No to ja obojętnie nie będę przechodził :)

  Pozdrawiam
 • życzenia paligrasiadograsikota
  Co tu komentować toż to bagienko

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej