Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

Zagrajmy z Barceloną Donalda Tuska!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Premier Donald Tusk ma wielki dar przekonywania - niektórzy nawet twierdzą, że jest Mojżeszem, który przeprowadza nasz lud ku "zielonej wyspie".

Nie jestem tylko do końca pewien, czy "nasz lud" oznacza wyłącznie członków Platformy Obywatelskiej, czy też może wszystkich obywateli naszego kraju - ale jak już "nasz lud" znajdzie się na tej zielonej wyspie, to powinienem się chyba zorientować, czy ja również się tam znalazłem...

Co prawda wypowiadający te słowa poseł PO Halicki był łaskaw wcześniej stwierdzić, że premier Tusk otacza się lizusami, a nawet złymi ludźmi - ale widocznie premier Tusk musiał go szybko przekonać, że taka opinia jest co najmniej niestosowna - i stał się cud...

Nie wiem, jakich premier Tusk użył argumentów, aby nastąpiła cudowna odmiana posła Halickiego - być może coś więcej wie na ten temat pan Dariusz Rosati, który w 2009 r. o rządzie Donalda Tuska wyrażał się tak:

"Czarując rzeczywistość gabinet Tuska skutecznie znieczula zdezorientowanych wyborców. Sondażowe sukcesy jednak na dłuższą metę demoralizują rządzących."

Pan Rosati widocznie dał się jednak zaczarować, bo dzisiaj jest posłem z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Premier Donald Tusk potrafi również przekonywać kobiety, o czym dobitnie świadczy przypadek Joanny Kluzik-Rostkowskiej, opisującej w 2011 r. działalnośc premiera jak rasowy hydraulik, czy raczej, wg najnowszych trendów poprawności politycznej, hydrauliczka:

"Kiedy ta woda leci, to myślę sobie, no skoro sam premier obiecał, to tak będzie dalej. Problem polega na tym, że Donald Tusk jest premierem ciepłej wody w kranie i niczego więcej. Ciepłej wody w kranie i powolnych kroków, które w istocie są dreptaniem w miejscu".

Pani Kluzik-Rostkowska, nie mogąc na to spokojnie patrzeć, podreptała do Rybnika, gdzie została posłanką z ramienia... Platformy Obywatelskiej.

To jeszcze nic! Są nawet tacy, których premier Tusk wziął do swojego nowego rządu, mimo, że kiedyś nie mieli o nim najlepszego, delikatnie mówiąc, zdania:

"(...) Kiedyś go nawet trochę ceniłem, że potrafi tak pięknie manipulować opinią publiczną. Chciałem się od niego trochę tego nauczyć. Dziś już nie chcę".

A jednak Bartosz Arłukowicz koniec końców, zechciał... i został ministrem zdrowia w rządzie Donalda Tuska  oraz, a jakże by inaczej - posłem Platformy Obywatelskiej.

Zdarzają się również jednak w stadzie Platformy Obywatelskiej niewdzięczne, czarne owce, które kiedyś tak pięknie zachwycały się Donaldem Tuskiem, a nawet jego... nosem:

"Wyszedłem z tego spotkania zauroczony. Z wielu powodów. Byłem pod wrażeniem jego dowcipu, lekkości, skromności i charme'u.  Ale przede wszystkim z powodu... jego nosa! Donald Tusk  zna się na winach! Ma nosa! Odróżnia nie tylko dobre i złe, co wbrew pozorom, nie jest łatwe ale opisuje bukiet , chwyta niuanse leżakowania i trafia w sedno, jeśli chodzi o pochodzenie."

A teraz? Teraz pan Palikot, bo to o nim mowa, juz tak elegancko o premierze Tusku się nie wyraża:

"- Mamy do czynienia z putinadą, fascynacją Putinem, którą widać teraz w ocenianiu stu dni rządu. Niczym Putin wzywał kolejnych ministrów i publicznie oceniał, kto jest dobry, a kto zły."

Tusk jak Putin? Nie, to chyba jednak lekka przesada, nieprawdaż?

Władymir Putin nurkuje, pilotuje samolot, ma czarny pas w judo, którego dorobił się na kursach w KGB, szaleje  bobslejem a nawet potrafi jednym strzałem powalić rozwścieczonego tygrysa - oczywiście przy pomocy naboju usypiającego, gdyby komuś przyszły do głowy jakieś dziwne skojarzenia.

A premier Tusk? No tak, byłbym zapomniał - przecież premier Tusk gra w... piłkę! I buduje taką polską Barcelonę - z Kluzik-Rostkowską, Rosatim i Arłukowiczem! Czy wystąpi ze swoją drużyną podczas Euro2012 w meczu pokazowym? Powinien! Czyż my, zachwyceni wprowadzaną reformą emerytalną, ACTA-mi, cenami leków i benzyny, pękającymi autostradami, zamiecioną pod dywan aferą hazardową, nowym podejściem do nauczania historii, "przyjaźnią" polsko-radz... znaczy, rosyjską, promowaniem niemieckiego przywództwa w Unii Europejskiej i dziesiątkami innych, równie "wspaniałych" osiągnięć tego rządu, nie powinniśmy wystawić własnej drużyny?

 

Materiały źródłowe:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8421136,Halicki__Tuska_otaczaja_lizusy_i_brakuje_mu_empatii.html

http://wpolityce.pl/wydarzenia/1990-halicki-tusk-jest-mojzeszem-ktory-przeprowadza-nasz-lud-przez-morze-czerwone

http://www.rp.pl/artykul/399489.html

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/329260,kluzik-rostkowska-kaczynski-powinien-odejsc-z-polityki.html

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110511&typ=po&id=po03.txt

http://palikot.blog.onet.pl/1,CT44379,index.html

http://www.wprost.pl/ar/308302/Palikot-oTusku-jest-zafascynowany-Putinem/

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/tusk-buduje-barcelone_190432.html

KOMENTARZE

 • Ander
  Ze zdrajcami w nic się nie gra, nawet w chińczyka i domino.
  Zdrajców się wyklucza ze społeczeństwa.

  Wesołych Swiąt !
 • @contessa 17:00:28
  Mecz, który mam na myśli, powinien się jednak odbyć - i to jak najszybciej.
  Euro2012 byłoby niezłym okresem do jego, powiedzmy, rozegrania :)

  Pozdrawiam i również życzę Radosnej Wielkanocy!
 • @contessa
  "Ze zdrajcami w nic się nie gra, nawet w chińczyka i domino."

  A w palanta ... z Tuskiem w roli palanta? Przecież aspiruje do "palestry"! :)
  http://www.sciaga.pl/tekst/15941-16-co_to_jest_palant

  Wesołych Świąt

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej