Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

Prowokator Donald Tusk.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Premier Donald Tusk jest historykiem, ale chyba niezbyt dokładnie zna historię Polski...

"A że Rzczplta pobita i w rękach swych ciemięzców moc całą mająca, własnymi z niewoli dźwignąć się nie może siłami, nic jej innego nie zostaje, tylko uciec się z ufnością do Wielkiej Katarzyny, która narodowi sąsiedzkiemu, przyjaznemu i sprzymierzonemu, z taką sławą i sprawiedliwością panuje, zabezpieczając się tak na wspaniałości tej wielkiej monarchini, jako i na traktatach, które ją z Rzzcpltą wiążą."  - takim słowami, z prośbą o interwencję, zwrócili się targowiczanie do carycy Katarzyny II, przerażeni uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

To wydarzenie postanowił przypomnieć premier Donald Tusk, z wykształcenia - historyk, który takimi oto słowami postanowił skomentować projekt uchwały PiS w sprawie zwrotu wraku TU154, przedstawiony na formu Sejmu:

"Dzisiaj mamy decydować o tym, czy polski Sejm przyjmie uchwałę. To kolejny krok tych, dla których państwo polskie w obecnej postaci jest nie do zaakceptowania. Oczywiście dla tych, którzy uznają, że Polska nie przez nich rządzona jest dla nich nie do zaakceptowania, ta uchwała jest potrzebna, bo w tej uchwale, bo w tej uchwale czytamy, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zwraca się do władz Federacji Rosyjskiej i kilka zdań niżej jest tłumaczenie, że Sejm zwraca się do władz Federacji Rosyjskiej, ponieważ polskie władze nie podejmują zdecydowanych kroków prawnych. W historii Polski tego typu działania przeszły do historii zdrady narodowej. Tylko ludzie opętani nienawiścią do własnego państwa, pogardą do swoich oponentów, pozbawieni naturalnego szacunku dla ojczyzny, w jakiej żyją, tu i teraz, dzisiaj są gotowi wnosić projekt uchwały, adres do władz Federacji Rosyjskiej, adres do Dumy, adres do cara, po to, żeby stwierdzić, że państwo polskie źle działa."

Czy premier, a zarazem historyk, Donald Tusk, nie jest przypadkiem... prowokatorem?

"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zwraca się do władz Federacji Rosyjskiej o natychmiastowy zwrot dowodów katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku pozostających na terenie Rosji, będących własnością Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności wraku samolotu TU – 154M" - czy to jedno zdanie z projektu uchwały Sejmu w sprawie zobligowania  przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej do oddania Polsce dowodów katastrofy z dn.10 kwietnia 2010 roku, pozostających ciągle na terenie Federacji Rosyjskiej, a będącej własnością Rzeczypospolitej Polskiej, można w jakikolwiek sposób porównywać z wezwaniem targowiczan o pomoc, a ściślej biorąc - o pomoc wojskową, skierowanym do carycy Katarzyny II?

Odpowiadam - nie, nie można - i jeśli czyni to na dodatek historyk, który świetnie powinien wiedzieć, o co chodziło targowiczanom, kiedy zdecydowali się zawiązać swoją konfederację - to mi przychodzi do głowy wyłącznie jedna myśl - słowa premiera były prowokacją.

Tym bardziej, że kolejne zdania, które pan premier był łaskaw wypowiedzieć na mównicy Sejmu, z pewnością nie należały to sformułowań łagodzących czy też tonujących:

"Ta uchwała, ten język, ten pomysł, to zwierciadlane odbicie tych naiwnych albo podłych działań, które kiedyś w dawnej historii Polski doprowadziły ją do upadku, to są naprawdę te tropy, te myśli, te emocje. Dlatego z pełną odpowiedzialnością zwracam się do Wysokiej Izby, aby porządku obrad nie uzupełniać o rozpatrywanie takiego projektu, szkodliwego dla Polski. Być może jedyny, kto będzie miał z tego projekt satysfakcję, to ten na Kremlu, ten w Moskwie, który się cieszy, kiedy widzi, że Warszawa jest podzielona jak nigdy dotąd. Tak, oni naprawdę, ci, którzy nam źle życzą, oni naprawdę tę uchwałę poparliby tutaj jednogłośnie."

Jest pan pewien, panie premierze, że ta uchwała o zwrot naszej własności, a w zasadzie żądanie natychmiastowego zaprzestania robienia sobie z naszego kraju pośmiewiska - bo pośmiewiskiem jest, panie premierze Tusk, prowadzenie śledztwa i wyjaśnianie przyczyn tej "katastrofy", ale i jakiejkolwiek innej, bez dostępu do kluczowych dowodów - jest wezwaniem do Rosji o pomoc wojskową, mająca na celu usunięcie pana rządu?

Kogo i do czego chce pan, panie premierze Tusk, sprowokować tym przywoływaniem Targowicy?

I jeszcze jedno - tym razem zwracam się do pana, jako historyka. Targowiczanie zarzucali władzom, które uchwaliły Konstytucję 3 Maja, że chciały wplątać Polskę "(...) w wojnę szkodliwą przeciwko Rosji, sąsiadki naszej najlepszej, najdawniejszej z przyjaciół i sprzymierzeńców naszych(...).

Zarzucali ówczesnym władzom, panie premierze Tusk.

Skoro pan twierdzi, że PiS zachowuje się jak targowica - to rozumiem, że to pan i pana ugrupowanie, Platforma Obywatelska, jest odpowiednikiem tamtejszej władzy, nieprawdaż?

To w jaką wojnę chce pan nas wplątać - teraz już zwracam się do pana, jako premiera - takim właśnie postępowaniem, jak te skandaliczne porównanie posłów PiS do targowicy, nie mającym żadnego, ale to żadnego związku z rzeczywistością?
 

Materiały źródłowe:

http://kalendarium.polska.pl/wydarzenia/article.htm?id=99862

http://wyborcza.pl/1,75478,11533715,Tusk_o_klamstwie_smolenskim___przeczytaj_wystapienie.html

http://wpolityce.pl/wydarzenia/26599-przeczytaj-pelna-tresc-uchwaly-w-sprawie-zwrotu-wraku-uchwaly-ktorej-premier-tak-bardzo-nie-chcial-ze-znow-zaczal-krzyczec

KOMENTARZE

 • @autor
  Może Tusk myśl, że jeśli coś takiego przejdzie w polskim Sejmie, to Władymir uzna, że Polska urwał się z łańcucha i pora ja "odwiedzić" (przy aprobacie Niemiec).
 • @carcajou 13:40:27
  Czy aż "odwiedzić" - nie wiem, ale być może uznałby, na przykład, że należy wymienić DT na nowszy model, gwarantujący dalszą nienaruszalność łańcucha.

  Pozdrawiam
 • @ander 13:53:56
  Czyli miał rację - to Targowica ! PO gwarantem Polskości, a Bronisław Jej ucieleśnieniem.
 • @carcajou 14:00:53
  Po jest faktycznie gwarantem - chyba bez względu na to, kto jest tam liderem. Zresztą, nie ma żadnej gwarancji, że wiemy, kto nim jest - biorąc pod uwagę dawniejsze wynurzenia pana Gromosława, kto tę partię wymyślił i tworzył.
  Co do prezydenta Komorowskiego - rzeczywiście jest ucieleśnieniem, do bulu ;)

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej