Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

Powrót "Mira".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oglądając wczoraj transmisję gali rozdania nagród Polskiej Rady Biznesu, zauważyłem wsród publiczności dawno nie widzianą twarz pewnego znanego onegdaj polityka PO, który dwa lata temu zasłynął stwierdzeniem, że "Polska to dziki kraj".

Tak, to był "Miro" we własnej osobie, były minister sportu i... turystyki - tak, turystyki, choć zapewne wielu z Państwa kojarzy się z nieco innymi emocjami, niż wylegiwanie na plaży czy też podróże. Silnymi emocjami.

Błąd!

No, może nie błąd, ale nie są Państwo na bieżąco. Podróże, szczególnie po Polsce, powinny się od dzisiaj absolutnie zacząć Państwu kojarzyć z panem Drzewieckim - co najmniej tak samo mocno, jak z panem Nowakiem, który idąc z postępem i nowoczesnością, zapewnia przejezdność autostradom za pomocą ustawy.

Dlaczego?

Pan Drzewiecki, który chyba postanowił od jakiegoś czasu znowu bywać na salonach, o czym nie miałem, niestety, bladego pojęcia, był łaskaw w wywiadzie dotyczacym stanu przygotowań do EURO2012, opublikowanym dzisiaj przez money.pl rzucić, że... "Na szczęście drogi nie biorą udziału w mistrzostwach".

Prawda? No jak nie, jak tak!

To był jednak dopiero początek przemyśleń, którymi postanowił się z nami podzielić były pan minister. W odpowiedzi na zarzut redaktora, że 57 % Polaków uważa nasz kraj za nie przygotowany do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, znowu usłyszałem tę pobrzmiewającą nieprzyjemnie nutkę, znaną mi już dobrze z czasów "dzikiego kraju":

"To niestety jest zasługa tego, że w Polsce jak się coś uda, to szuka się dziury w całym".

Oj, pełno w tym naszym kraju zawistników, pełno...

Miro się jednak na tym stwierdzeniu nie zatrzymał, tylko dalej jechał, jak to się mówi, po całości, choć niektórzy twierdzą, że bardziej pasowałoby mówić "po bandzie":

"Bo my jesteśmy specjalistami od tego, żeby zniechęcać wszystkich do tego, żeby przyjeżdżać do Polski. (...) Uważam, że największą stratą dla nas jest fakt, że my ciągle opowiadamy w mediach jak to jest źle. Dopiero jak będzie EURO i będzie to udana impreza w świat pójdzie dobry przekaz. Na dzisiaj w polskich mediach możemy wyczytać, że są same problemy."

No i mamy winnych - to media! Uff, odetchnąłem z ulgą... choć nieco mnie ta wypowiedź zdziwiła, gdyż byłem niemal pewien, że pan Drzewiecki oskarży poprzedni rząd o zaniedbania i brak profesjonalnych działań - ale przypomniałem sobie, że... on był właśnie w tamtym poprzednim rządzie, więc nie za bardzo może go krytykować. Co za pech!

W każdym bądź razie pan Drzewiecki zakończył swój wywiad optymistycznie: "Wierzę, że będzie dobrze. Mówię Państwu."

Hurrra! - chciałem krzyknąć, ale na swoje nieszczęście, natknąłem się na kolejny wywiad Mira, i to również z dzisiaj! - tym razem u redaktor Olejnik w radiu zet. No i tu powiało już jednak grozą...

"Monika Olejnik: No tak, a nie obawia się pan takiej sytuacji, że Euro stanie się areną walki politycznej.

Mirosław Drzewiecki: Wie pani, ono już jest od samego początku, bo najpierw było przed...

Monika Olejnik: Znaczy myślę o tym, że będą – nie wiem – transparenty dotyczące Smoleńska, zdrady narodowej, zdrajcy Tuska, żeby przyjezdni zobaczyli...

Mirosław Drzewiecki: Mam nadzieję, że na stadionach nie, że służby zadbają o to żeby nikt nie wnosił żadnych transparentów, bo ze względów bezpieczeństwa.

Monika Olejnik: Jest zakaz zresztą."

No - jak zakaz, to zakaz. Prawa należy przestrzegać, jasne? No jak nie, jak tak!

Pan Drzewiecki był też łaskaw wypowiedzieć sie na temat Muchy, to jest pani minister Muchy, która w obecnym rządzie zajmuje się sportem i turystyką:

"Monika Olejnik: Minister Mucha sprawdza się.

Mirosław Drzewiecki: Ja myślę, że w tej chwili panuje nad tym i no nie ma łatwego czasu, też trzeba to oddać, że jest na takim froncie, gdzie trzeba być zahartowanym, ale myślę, że po tym takim okresie dosyć trudnym nie jest źle."

No pewnie, że nie jest źle - pani minister wygląda na zadowoloną i uśmiechniętą, a jak ktoś mi nie wierzy, to zapraszam na stronę ministerstwa: http://msport.gov.pl/kierownictwo - polecam, silne wrażenia estetyczne gwarantowane.

I to już byłoby niemal wszystko o tym nagłym, przynajmniej dla mnie, powrocie "Mira" na salony - gdyby nie jeszcze jedna informacja, z końca lutego tego roku, która jakoś tak... przypadkiem... się przyplątała:

"Tajne spotkanie Schetyny z Drzewieckim."

"(...) Około godz. 13 do czekającego już przy limuzynie Mirosława Drzewieckiego przyszedł Grzegorz Schetyna. Politycy wsiedli do samochodu i odjechali. Czyżby były wicepremier postanowił zasięgnąć rad doświadczonego w kierowaniu resortem sportu kolegi? Obaj na razie milczą.
Ale już wiadomo, że na giełdzie nazwisk do wymiany w rządzie krąży bowiem nazwisko Muchy, a Schetyna jest wymieniany jako jej następca."

"Miro" wraca, jak nic...

Źródła:

http://www.fakt.pl/Znani-bogacze-i-politycy-na-gali-im-Jana-Wejcherta,galeria,4038,13.html

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/drzewiecki;dla;money;pl;bedzie;dobrze;mowie;panstwu,204,0,1070540.html

http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Miroslaw-Drzewiecki

http://www.fakt.pl/Tajne-spotkanie-Schetyny-z-Drzewieckim,artykuly,146247,1.html

KOMENTARZE

 • A dlaczego miałby
  nie wrócić?
  Taki cenny(dosłownie) działacz i polityk?
  Poza tym - przecież żadnej afery hazardowej nie było.
  NIE - BY - ŁO !
 • @ander
  Zaprosiłeś na stronę ministerstwa sportu ... a tam oprócz "silnych wrażeń estetycznych" mamy Dyrektora Generalnego, który nie zmienił się od czasów Mira w ministerstwie!
  Monika Rolnik odpowiada m.in. za wszelkie umowy zawierane przez ministerstwo. Wątpię, by nie brała pod uwagę "sugestii" swego dawnego pracodawcy.

  "Ministrowie się zmieniają a Monika Rolnik (Dziewczyna od Drzewka) - nie!!!"
  http://normalny.nowyekran.pl/post/52677,pawel-gras-prymitywnyoszust-czy-pospolity-zlodziej
 • @grazss 18:36:04
  No slyszę, słyszę :)

  W każdym razie byłem trochę zaskoczony, ze "Miro" nagle zaczął wyskakiwac jak królik z kapelusza, gdzie się tylko nie obróciłem - a nawet premier Tusk go pochwalił niedawno:

  "Ja naprawdę mam wielką satysfakcję i ciepło myślę o tych, którzy pozostając pod takim bardzo ostrym ogniem krytyki non stop - poprzedni minister spotu Mirosław Drzewiecki, teraz pani minister Mucha i ludzie odpowiedzialni za budowę stadionu - że jakiś dzień satysfakcji też mieli. Trzeba im to oddać, że naprawdę, mimo wszystko, zrobili kawał dobrej roboty, przy wszystkich wątpliwościach czy zastrzeżeniach dotyczących okoliczności niektórych decyzji czy działań" - powiedział premier w czwartek podczas konferencji prasowej przed szczytem UE w Brukseli."
  http://fakty.interia.pl/polska/news/tusk-chwali-drzewieckiego-i-muche-za-stadion-narodowy,1766843,3

  No, i nie wymawiaj głośno słowa afera, dobrze? Stop już temu non-stop krytykowaniu! ;)

  Pozdrawiam
 • .
  "Miro się jednak na tym stwierdzeniu nie zatrzymał, tylko dalej jechał, jak to się mówi, po całości, choć niektórzy twierdzą, że bardziej pasowałoby mówić "po bandzie":" - tyle, że bandy zdążono zbudować :D

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek 18:45:29
  Dzięki za linka - przyznam, ze nie wiedziałem o tej pani dyrektor i jej zasługach.
  Czyżby Miro tak naprawdę... nigdy nie odszedł?
  Chyba wymyśliłem zły tytuł...

  Pozdrawiam
 • @ander 18:47:15
  "No, i nie wymawiaj głośno słowa afera, dobrze? "
  ----
  A co?
  To ja zaczęłam, ja ?
  Kto się dziwił, że Miro wraca?
  I te insynuacje jakieś o tych "innych emocjach".
  Jakich emocjach?
  Pan minister zmęczył się był ministrowaniem, postanowił odpocząć, jak wiemy, na Florydzie, a teraz już odpoczął i wraca rześki i w pełni sił do pracy dla dobra partii i narodu.
  Co tu dziwnego?
  :)))
 • @antysoc 19:02:48
  Zalezy, jaką bandę masz na myśli ;)

  Pozdrawiam
 • @grazss 19:16:42
  Jakie tam insynuacje ;)
  Teraz nawet na stacjach benzynowych stoją te dawkowce emocji :)
  Chyba żeby kierowcy się mogli rozładować :)))
 • @ Autor
  Ostatnio w wywiadach Schet broni Tuska, pewnie się dogadali.

  Najbardziej uaferowiony polityk w tym kraju, jak się z 2 lata nie pokazuje, to potem jest jak nowy. Czyściutki, bielutki.

  A burmistrzowie to nawet w parę miesięcy po aferze są wybierani.

  Załamuje mnie to.
 • @grazss 18:36:04
  na onecie a nie tutaj ,miałeś wyłuszczyć te rewelacje. mędrku.
 • @R.Zaleski 19:39:34
  "Ostatnio w wywiadach Schet broni Tuska, pewnie się dogadali."
  ----
  W łonie mafii nie może być rozłamów -bo wszyscy stracą.
  I wiedzą o tym obaj " tutti capi".
  Oni sobie doskoczą do gardeł jeszcze - gdy wspólne zagrożenie minie.
  Albo, gdy nie będą mieli już nic do stracenia.
 • @jolkus 19:58:29
  :)))
  Tak.
  Masz rację.
  Biję się w piersi.
 • @grazss 20:03:12
  To drugie mam nadzieję niedługo.
 • Miro miał najlepszy towar w PO, to nie jest rzecz bez znaczenia
  Brak towaru, ba co tam sam brak, efekty odstawienia Białej Damy widzieliśmy w Sejmie, kiedy to Wodzu bredził o Targowicy.
  Bez dobrego towaru koledzy Mira popadają w apatię, nie starają się, nie kąsają, zaledwie szczypią.
  Kiedy trwoga to do Boga. Znają to chyba wszyscy?
  Kiedy sznur w oczy leci, to do koleżki Mira się leci.
  Jeden szkopuł, Miro jest tak skompromitowany, że używanie go jako podpórki jest strzałem we własną nogę:-)
 • Miro to Grzesiu, Grzesiu to Rysiu a Rysiu to lubi walnąć w Gołębiu.
  "Czarne chmury zebrały się nad „Gołębnikiem” w związku ze skierowaniem w miesiącu lutym 2012r. do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze przez stowarzyszenie SOKiAS zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z użytkowaniem obiektu „Gołębiewski” w Karapczu.


  W sprawę zamieszany jest Inspektor Nadzoru Budowlanego z Jeleniej Góry Pan Jacek Radwan. Zarzuca mu się brak sprawowania należytego nadzoru i kontroli nad przestrzeganiem przepisów prawa budowlanego tj. niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego a ściślej zaniechanie czynności kontrolnych.

  W zawiadomieniu wskazano szereg nieprawidłowości, które zostały w sposób szczegółowy opisane. Ponadto SOKiAS zwrócił się z wnioskiem do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wszczęcie postępowania z urzędu o stwierdzenie nieważności decyzji udzielającej panu Tadeuszowi Gołębiewskiemu pozwolenia na użytkowanie zamierzenia inwestycyjnego „Hotel Gołębiewski”.

  Na końcu obszernego uzasadnienia czytamy :
  „Wobec powyższego uznać należy, iż zostały wyczerpane znamiona co najmniej przestępstwa z art. 91 a ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. prawo budowlane oraz 231 k.k., wobec czego zasadne jest wszczęcie postępowania karnego”.
  Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze odmawia wszczęcia postępowania stwierdzając że stowarzyszenie SOKiAS nie jest stroną w tej sprawie. Równolegle Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zażądał od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wszystkich dokumentów dotyczących budowy Hotelu „Gołębiewski” – jak się zakończy ta batalia – poinformuje już niebawem.

  PS. Niedługo ciąg dalszy o drogocennych śmieciach z „Gołębnika”.


  Grzegorz_Kubik, 19-04-2012, odsłon: 50
 • Duet...
  http://i1173.photobucket.com/albums/r586/wolnaziemia/galeria-do-pawlako-i-don-al.jpg
 • Tusk, Schetyna — są gotowi zapłacić bardzo wysoką cenę, byle by tylko nie ujawnić gansterskiego zaplecza PO
  ~

  Mafia robi, co chce, zabija, kogo chce, przekupuje, kogo chce

  W rozmowie z NiezaleznaTV poseł Antoni Macierewicz (PiS) stwierdza, że:

  Działanie tej komisji to wielki sukces pana Schetyny i tych wszystkich, którzy chcą za wszelką cenę uniemożliwić dojście do prawdy w związku z nadużyciami i przestępczymi działaniami ministrów z otoczenia rządu pana premiera Tuska. I wszystko wskazuje na to, że pan Tusk, Schetyna i ich najbliżsi są gotowi zapłacić bardzo wysoką cenę, byle by tylko nie ujawnić tego gansterskiego czy mafijnego zaplecza jakie ujawniła sprawa hazardowa. (…)

  - Zagrożone jest dzisiaj państwo polskie. To nie jest problem partyjny, to nie jest problem poszczególnych ministrów czy poszczególnych rządów, to jest problem, czy my jako naród w ogóle chcemy utrzymać taką strukturę jak państwo polskie. Na razie jest tak, że mafia robi, co chce, zabija, kogo chce, przekupuje, kogo chce, likwiduje organy państwa polskiego jak np. komisję śledczą, wtedy kiedy jest to jej wygodne.

  - Taki jest stan rzeczy, który ciągle toleruje i przy którym współpracuje Platforma Obywatelska. Ja nie mam zamiaru oskarżać PO o jakieś drugorzędne przestępstwa. Ja oskarżam o to, że współdziała z mafią, która niszczy państwo polskie. (…)

  - poseł Antoni Macierewicz rozmawiał z Teresą Wójcik i Cynthią Harasim.

  http://www.youtube.com/watch?v=0purbHTBn3E
 • ...
  Miro powrócił do dzikiego kraju?
 • @Andrzej22 22:27:36
  Ale nie będę musiał krzyczeć Jarosław, Jarosław!?
 • @Andrzej22 22:50:34
  To mam przyjść, czy nie?
 • @Paweł Tonderski 22:25:28
  Na safari.
 • @Andy-aandy 22:20:53
  No to się z Macierewiczem zgadzam w temacie - mafia.
 • @R.Zaleski 19:39:34
  "A burmistrzowie to nawet w parę miesięcy po aferze są wybierani."

  Tak było chyba z tym z Helu, co to siedzi teraz na ławce razem z Sawicką, prawda?
 • @jolkus 19:58:29
  Grazss raczej chyba nie bywa na onecie, raczej się tam nie za dobrze czuje - proszę uważniej wsłuchać się w słowa ;)
 • @gallux 21:04:56
  Miro jest tak skompromitowany, że używanie go jako podpórki jest strzałem we własną nogę:-)

  No, mendia mogą w neoprl-u wszystko - nawet z Mira zrobić bohatera, bez którego nie odbyłoby się euro2012.
  Założymy się? ;)

  Pozdrawiam
 • @Alan Parsons Project 21:14:16
  Zdaje się, że pan Gołębiewski miał kiedyś podobne problemy w Białymstoku, o ile dobrze kojarzę.
  Ciekawa sprawa, dzięki za info.

  Pozdrawiam
 • @archeo 21:25:21
  Dzięki :)
  No pewnie, że żyje się nam lepiej, a narzekamy z przyzwyczajenia ;)

  Pozdrawiam
 • @Andy-aandy 22:20:53
  Mirosław Sekuła spisał się "znakomicie", prowadząc komisję hazardową - zamiótł sprawę pod dywan tak skutecznie, że Miro dzisiaj może brylować na salonach.
  Ciekawy jestem, co na to pan Arłukowicz, który dwa lata temu tak się zarzekał:
  "Wiceszef komisji Bartosz Arłukowicz (Lewica) w rozmowie z dziennikarzami ocenił sprawozdanie jako "kompromitujący dokument". - Mamy wiedzę, mamy dokumenty. Te fakty układają się w spójną i logiczną całość. Żałuję, że ta spójna i logiczna całość nie znalazła się w raporcie - oświadczył.

  Arłukowicz mówił dziennikarzom, że jest mu zwyczajnie przykro i jest mu wstyd, że ludzie zasiadający w komisji, których zdanie w tej sprawie znał z kuluarowych rozmów, potrafili zagłosować za takim dokumentem. - To jest niedobre w polskiej polityce, że nie potrafimy uczciwie opowiedzieć o tej sprawie - zaznaczył. "

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sekula-komisja-hazardowa-przyjela-niespojny-raport,wid,12545482,wiadomosc.html?ticaid=1e4d8

  Jakoś mu to nie przeszkadza w ministrowaniu z kolegami z PO...

  Macierewicz ma absolutnie rację - mafia rządzi naszym krajem.

  Pozdrawiam
 • @Andrzej22 22:50:34
  Mnie akurat nie będzie - ale pewnie nie będzie to ostatnia demonstracja o wolność słowa.

  Pozdrawiam
 • Wydmuszki
  Problem wydmuszek znany jest już od wielu lat.
  O ile dotąd poszkodowanymi zwykle byli klienci deweloperów, to wreszcie poszkodowanym, między innymi będzie rząd. Bo Platini będzie zły, gdy mu działacze będą marudzić że lotniska dziadowskie a drogi nieprzejezdne.

  Teraz na klasyczną wydmuszkę zrobiono wykonawców autostrad. Trochę mi ich żal, ale co oni, nie wiedzieli że tak będzie? Przecież to się w budowlance dzieje od wielu lat, a w drogownictwie od przynajmniej kilku.
 • TATKO CHRZESTNY? :)
  Z twarzy podobny do aktora Dennisa Fariny, ktory czesto gra gangsterow.
  :)
 • @BrodaczOlo 10:01:49
  Jeśli chodzi np. o DSS, to sprawa jest chyba bardziej skomplikowana, i jak napisał poseł Polaczek - rozwojowa:

  http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-jerzego-polaczka/26958-niewidzialna-wolna-reka-rzadu-donalda-tuska-jerzy-polaczek-dla-wpolitycepl-o-kulisach-upadlosci-spolki-dss-budujacej-a2

  Pozdrawiam
 • @Marky 10:31:27
  No proszę - nie wiedziałem :)
  Swoją drogą Al Capone wyglądał raczej sympatycznie ;)

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej