Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

Zajączek przestaje żartować.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rzeczywiście to jest zawsze dla mnie taki krępujący moment - chrząknął zajączek i potoczył swoim wilczym wzrokiem po zgromadzonych klakierach - kiedy raz na jakiś czas, zdecydowanie za rzadko swoją drogą, zdarza mi się odbrać jakąś nagrodę.

Nie dlatego, abym chciał tutaj kokietować swoją fałszywą skromnością... - urwał i łyknął ze szklaneczki stojącej na pulpicie soczek z trawki, aby złapać właściwą fazę - ...bo przecież każdy z nas na jakieś nagrody zasługuje, a ja to już szczególnie.

Nagrodą "Głosu lasu" czuję się mimo wszystko zaszczycony - kontynuował - bo chyba takiej jeszcze nie dostałem. To widoczny objaw zaufania, którym mnie obdarzają mieszkańcy lasu, w podziękowaniu, że tak świetnie, tak wspaniale, tak profesjonalnie zarządzam tym moi... znaczy się, naszym wspólnym dobrem, lasem - zajączek chciał zarechotać, ale w ostatniej chwili ugryzł się w język.

Jednak nie wszyscy to doceniają! - ryknął, aby pokryć swoje zmieszanie i walnął pięścią w mównicę. - Tu, w moim lesie, powstaje front zimnej wojny wewnetrznej! Ci, którzy zioną nienawiścią i agresją, a przecież wiadomo kto to jest! - zajączek wycelował palcem w stronę widocznego za oknem stawu, ogrodzonego kolczastym drutem, w którym smętnie pływały kaczuchy, próbując znaleźć jakieś okruchy pożywienia - niech będą pewni, że jeśli spróbują podnieść rękę na władzę, którą w moim lesie reprezentuję ja! - ryknął jeszcze głośniej - to będzie to miało praktyczne konsekwencje! Żarty się skończyły!!

Po sali przeszedł szmer aprobaty. Zajączek, zadowolony z wrażenia, jakie wywołał wśród klakierów, łyknął kolejną porcję soczku. Niezły towar - mruknął do siebie, oblizał usta i rozejrzał się po sali.

Zapewnię mieszkańcom lasu poczucie bezpieczeństwa - zaczął powoli cedzić słowa - moje służby zin.. zinite...zinitesyfikują swoje działania, poprzez zwiększenie ilości podsłuchów, a moi urzędnicy będą odmawiać udzielania informacji na temat moich działań, bo to przede wszystkim te non-stop szukające dziury w całym kaczuchy się ich domagają, aby w ten sposób móc mnie bezczelnie atakować! Nie, na to nie ma zgody, bo to godzi w mój... ten... no, jak to się nazywa... o! Honor mój godzi! - wrzasnął zajaczek i podniecony swoimi słowami, wskoczył na mównicę. - No pasaran! No pasaran! No pasaran!

Na sali rozległa się burza braw, a zajączek, usiłując utrzymać się na mównicy, zaczął rozpaczliwie machać rękami i wyginać na wszystkie strony, szczerząc przy tym swoje siekacze, aby jakos zachować twarz - co nasuwało skojarzenia raczej z kiepskim, tandetnym komikiem, niż z poważną funkcją prezesa rady lasu.

Dobra, złaź już, matole... - mruknął do siebie Ogromek, patrząc z obrzydzeniem na zajączka i wybrał numer w swojej niemożliwej do podsłuchania komóreczce. - Посмотрите, медведь, он сошел с ума. Да, заяц. Возьмите его себе сейчас, ладно? Большое спасибо. А кто будет за него? Послушай ... - Ogromek ściszył głos i czujnie rozglądając się dookola, zaczął coś szeptać do słuchaweczki...

KOMENTARZE

 • Getto w lesie?
  No, tego jeszcze nie było.
  Temu zajączkowi faktycznie odbiło.
  Nie dało się podsłuchać, co ten Ogromek jeszcze wyszeptał?
 • @grazss 16:42:08
  Zajączek jest tfórczy :)
  Nie dało się podsłuchać - Ogromek to przecież profesjonalista, a poza tym to on podsłuchuje, a nie jego ;)

  Pozdrawiam
 • @ander 16:44:58
  soczek wyraźnie wywołuje manię wielkości i błędną ocenę sytuacji... zajączek sobie posiedzi w kacie... tak coś mi się zdaje...
  Pozdrawiam.
 • No pasaran
  seguir adelante, dejando cadáveres !!!!
 • @Avern 19:56:29
  Ja tam nie wiem ale... zajączek powiedział również, że trzeba "zakończyć delikatny sposób komentowania organizowania wizyty" kaczuchy. Swego "wezyra" kreta raczej nie miał na myśli bo musiałby go zamknąć albo wręczyć jedwabny szalik, na co jest za cienki i za "krytyczny inaczej". No i byłyby to zbyt delikatne metody... Zajączek zdaje się szuka furteczki jak zamknąć usta krytykom tatarakowcom i ponieważ jest tylko głupiutkim zajączkiem, do tego uzależnionym, chlapnął coś... czym dał jasne przyzwolenie by tatarakowcy przestali być w krytyce delikatni.
  Słowo ciałem się stało, ale stało się i nożem. Dwuostrym.
  Tego jednak zajączek chyba nie zauważył...
  Pozdrawiam.
 • @Avern 19:56:29
  Mam nadzieję, że posiedzi dłuuuuugo.
  I parę batów by mu się przydało.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @contessa 11:07:33
  Myślę, że zajączek jednak zrobił to celowo - i dobrze wie, czym to grozi.
  Przypuszczam nawet, że ma pewien plan - ale mam nadzieję, że tym razem ta cała jego gra wyjdzie na jaw szybciej, niż się spodziewa.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej