Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

80 % Grasia - czego brakuje?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wedle rzecznika rządu, Pawła Grasia, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do EURO2012: gotowe są stadiony, lotniska i hotele.

Oczywiście, jest to zasługa Platformy Obywatelskiej, która świetnie sobie poradziła z przygotowaniami do zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej - dla każdego, kto śledzi zaprzyjaźnione z rządem media jest jasne, że gdyby w Polsce przez ostatnich kilka lat rządził inny rząd, niż ten pod kierownictwem Donalda Tuska, to nic by się w naszym kraju nie budowało, samoloty lądowałyby na łąkach, a zamiast hoteli w Warszawie czy innych miastach powstałyby miasteczka namiotowe lub w najlepszym razie kampingi.

Rzecznik Paweł Graś przyznał co prawda, że są pewne opóźnienia, ale są one wynikiem m in. dwóch powodzi - co zresztą jego zdaniem, nie będzie miało większego wpływu na przebieg imprezy, bo kibice będą głównie latać. Pan Graś dodał jeszcze, że niektórzy, zamiast promować polską gościnność, energię i sukces, próbują wykorzystać czas mistrzostw do walki z rządem - jak np. celnicy, którzy posunęli się do tego, że donieśli na własne państwo.

No a te nieszczęsne drogi i autostrady?

Są gotowe w jakichś 80 % i zostaną oddane do użytku... no, kiedyś tam zostaną oddane, już po mistrzostwach. Dla rzecznika rządu nie ma najwyraźniej znaczenia, że pomiędzy Warszawą, Wrocławiem, Poznaniem oraz Gdańskiem, czyli miastami, w których rozgrywane będą mecze, zaplątało się właśnie te... brakujące 20 %. Zbytnio go chyba również nie przeraża, że kibice z krajów Europy Zachodniej nie dojadą do Warszawy autostradą, jak również i to, że pomiędzy Polską i Ukrainą też nie za bardzo można się będzie za pomocą autostrad poruszać.

I tak słuchałbym dalej pana rzecznika rządu Donalda Tuska, zachwycającego się wspaniałym przygotowaniem naszego kraju do EURO2012, ale przyznam, że nie dałem rady - bo zacząłem się bardzo intensywnie zastanawiać, czy 80% pana Grasia miałoby jakiś istotny wpływ na to, co mówi, czy też raczej nie?

A Państwo jak myślicie?

 

Źródła:

http://wyborcza.pl/1,75478,11680406,Gras__jestesmy_bardzo_dobrze_przygotowani_do_Euro.html

http://www.rp.pl/artykul/10,871745-Pawel-Gras-o-przygotowaniach-Polski-do-EURO.html

KOMENTARZE

 • Grasia należy zaprowadzić do psychiatry - i nie tylko jego!
  Jemu - i całemu rządowi, którego jest rzecznikiem - wydaje się, że komuś będzie się chciało nadrabiać np. 30 km, by pojechać sobie kawałek "autostradą" a za chwilę znowu nadrabiać kolejne kilometry, by dotrzeć do jakiejś drogi wojewódzkiej ...

  80%???
  Skoro np. na terminal we Wrocławiu wydano 380 mln, to jeśli nawet na lotniska wydano w sumie 5 mld, na stadiony drugie 5 mld, to jeszcze niech będzie, że 10 mld poszło na SKOŃCZONE inne inwestycje, to proporcja zrealizowanych przedsięwzięć do niezrealizowanych ma się akurat odwrotnie niż twierdzi (nie)rząd Tuska.
 • Graś i Rzepa -
  znajdź różnice.

  Ja znalazłam same podobieństwa...
  Pozdrawiam.
 • @1normalnyczlowiek 02:09:03
  Też miałem takie odczucie, że z tymi 80 % ładnie przeholował.
  Zresztą jak widzę cyrk, który odstawia się właśnie wokół Stadionu Narodowego, tęę gigantyczną prowizorkę, którą właśnie robią za pomocą farby i płotków, to nie wiem, czy smiać się, czy płakać...

  Pozdrawiam
 • @contessa 07:20:09
  Trafione w 100 % - ten sam typ, wręcz klon.

  Pozdrawiam
 • @ander 09:22:12
  Wychodzi na to, że rzecznicy są jakoś genetycznie programowani albo wybierani przy pomocy jakiejś specjalnej selekcji. Weź rzecznika kancelarii prezydęta albo tego gogusia z komendy policji stołecznej, po 11.11.11 pokazywanego na NE.
  Nie wspomnę o pewnej rzecznik ministerstwa zdrowia (Gołąbek bodajże się zwała, imienia nie pamiętam) bo to już prawdziwa patologia.
  Pozdrowienia.
  ;);)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej