Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

Zajączek zieje odwagą.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zajączek podrapał się po pys... znaczy się, po twarzy, ziewnął i wybrał na swojej tajnej, nierejestrowanej komóreczce numerek gajowego.

- Cześć, bulaku. Słyszałem, że podpisałeś? No, to mieszkańcy lasu się ucieszą, jak cholerka, że będziemy ich skubać parę latek dłużej, chłe, chłe, chłe! No i kaczora ładnie załatwiłeś, ty stary manipulancie! Chyba na te same szkolenia chodziliśmy, chłe, chłe, chłe! Ale mam do ciebie pytanko... - głos zajączka przeszedł w raczej mało przyjemny charkot - ...czy ty przypadkiem czegoś nie knujesz za moimi plecami z tym walniętym kotem? Co go tak słodko witałeś w leśniczówce, na tych udawanych konsultacjach, co? Czyżbyście mieli chrapkę na mój stołeczek?! Uważaj, bo zaraz się mieszkańcy lasu dowiedzą, jak to było z tymi waszymi wyjazdami niby na polowania do niedźwiedzia parę latek temu! A pewnie, że są filmiki! No! Pamiętaj, że haków to mi nie brakuje - a kapuchą, jakby co, to w lesie zarządzam ja!

Zajączek rozłączył się i zmarszczył czółko: trzeba będzię chyba trochę wzmocnić swoje siły na wszelki wypadek - pomyślał. Może znowu dopuścić do łask tego matoła dinoschetynaura i jego kolesi, jednorękich bandytów? Jak im pomacham przed nosem odrobiną kapuchy, to będą mi jeść z ręki, tak są wyposzczeni. Tylko czy to wystarczy? Ten kościelny też  się coś napuszył ostatnio i na zbawcę lasu się kreuje!  - zajączek aż tupnął nóżką ze złości i podreptał do barku. Daj takiemu palec, to zaraz całą rękę by chciał... Soczek, tylko soczek z trawki może mnie uratować... - westchnął i nalał z buteleczki soczku do szklaneczki.

Łyknął odrobinę i zaczął się zastanawiać, jak tu sprytnie sprowokować kaczuchy, żeby się rzuciły na sierpy i młoty - to by dopiero była zagryweczka! Wreszcie można byłoby unii lasów pokazać, że te nienawistne kaczuchy nadają się wyłącznie do zamknięcia w rezerwacie - i nikt by nawet słowem nie pisnął, że łamiemy tą, no... demon... demonkrację. Kaczor co prawda trochę pokrzyżował mi plany, ogłaszając ten swój rozejm, ale na miesięcznicę przyjdzie - pogadam z chłopakami ze wsi, już oni coś wymyślą! A zaprzyjaźnione telewizje zrobią odpowiedni przekaz i wreszcie będzie pozamiatane! No!

Zadowolony z siebie zajączek odstawił szklaneczke i spojrzał w wiszące na ściane lustro; wyprężył swoją cherlawą pierś, która po wypiciu soczku wydawała się rosnąć w oczach.

- No, niezły chojrak ze mnie! - murknął zadowolony. - Nieźle temu czarnemu grizzlemu pojechałem! "Nie możemy akceptować tego typu słów nawet, jeśli wypowiada je przywódca zaprzyjaźnionego z nami wielkiego lasu. Zawsze reagujemy w taki sam sposób wtedy, kiedy ignorancja, niewiedza, zła wola doprowadzają do takiego wypaczania historii  - to dla naszego lasu sprawa, obok której nie możemy przejść obojętnie." To się czarny grizzly zdziwił, chłe, chłe, chłe! Swoją drogą, wcale nie jestem pewien, czy to była faktycznie gafa, od tego specjalistą jest przecież gajowy. Może ten tekst o leśnych obozach śmierci ktoś mu specjalnie podsunął?  - zaczął się zastanawiać, kiedy ze zdumieniem spostrzegł, że jego odbicie w lustrze pochyliło się w jego stronę, biorąc się pod boki.

- Taki jesteś odważny?! - ryknęło. - Bo wiesz, że przyjaciel ci nie przyłoży, ty matole! A przed niedźwiedziem i wilczycą to na klęczkach łazisz! Na wszystko się godzisz, co ci każą robić! Oni się obżerają kapuchą w naszym lesie za friko, a ty, jak jakaś nędzna kelnerzyna, jeszcze im darmową wódeczkę przynosisz! Na co liczysz? Że na meczyku niedźwiedź zaprosi ciebie i gajowego, na twoim własnym stadionie, do najlepszej loży, którą pozwoliłeś, żeby wykupił jego koleżka? A z tymi duktami to co odwalasz? Przejezdność za pomocą papierków zapewniasz? Czy cię porąbało?! I ty mi mówisz, że nie przechodzisz nad ważnymi dla lasu sprawami obojętnie? A co ze śledztwem?! Przecież siostra niedźwiedzia jawnie sobie z ciebie zakpiła! A pamiętasz jeszcze, co kiedyś obiecywałeś przed wyborami? No I co? Jak ci nie wstyd tak oszukiwać mieszkańców lasu! No jak!!

Zajączek przerażony zamachał rękami.

- A kysz, zjawo, a kysz! Co to ma być?Jakieś omamy chyba mam! Co się dzieje? Już wiem! Podmienili mi soczek! To spisek! Lekarza! Lekaaaarzaaaa! - wrzasnął i rzucił się w stronę wyjścia.

Traf chciał, że właśnie wchodził kościelny; zajączek walnął głową w otwierające się drzwi i jak długi padł na podłogę.

- Cześć szefie... - chrząknął kościelny. - Potrzebujesz lekarza? Pogadaj z niesiołem, może ci jakiegoś poleci...

KOMENTARZE

 • @ander
  Jak rozumiem, niesioł zupełnie osobny gatunek zwierzęcia :D Ciekawe, jak wygląda...
 • @ciemnamasa 10:28:58
  W zaprzyjaźnionej, LeśnejTV24 często go pokazują - to jest jakiś taki gatunek muszki nienawistniczki, wyjątkowo niemiłej dla otoczenia ;)

  Pozdrawiam
 • Zajączek już tak napaskudził w lesie, że....
  ... czas wprowadzić w życie drugi człon ostrzeżenia.

  http://niepoprawni.pl/files/images/camping_jpg.preview.jpg

  Pozdrawiam.

  PS. Fotka - autentyk z lasów mazurskich.
 • @contessa 12:34:45
  Genialne! :)

  Jak pewnie wiesz - absolutnie się z Tobą zgadzam co do drugiego człon... u... a... ostrzeżenia... aaa! ;)

  Pozdrawiam
 • @contessa 12:34:45
  Kto się odważy "przyp*****lić łopatą zajączkowi....
 • @ander 10:46:26
  Zajączek "rżnie" bohatera, bo liczy na wsparcie niedźwiedzia i wilczycy.
  A ci pewnie już ustalają między sobą najlepszy przepis kulinarny z zajęczyny.
  W końcu pozostanie jeszcze ten dinoschetynaur w rezerwie.
 • @grazss 14:59:43
  Sierpy i młoty jako narzędzia gastronomiczne?
  Od kiedy dukty są w naszym lesie przelotowe dzięki papierkom, wszystko jest możliwe, dosłownie wszystko...
  ;)

  Pozdrawiam
 • Przepis
  Zajączek najpierw musi powisieć w przewiewnym miejscu.

  I właściwie to by było na tyle jeśli chodzi o "tego" zajączka bo konsumator wątpię czy się znajdzie. Zbyt przejadł się wszystkim.
  Zajączek znaczy się.

  Pozdrawiam.
 • @ciemnamasa 10:28:58 ......niesiol to z rodziny oslizlych gadow
  Bagiennik POspolity...lubi w blocie sie tap-lac...
 • @contessa 18:17:07
  "Zbyt przejadł się wszystkim."

  Mi już chyba też...

  Pozdrawiam
 • @contessa 18:17:07
  Zdecydowanie nie mam ochoty za zajęca, nawet skruszonego, choć taki ponoć pyszny.
 • @marzanna 15:49:26
  To może chociaż pasztet? ;)

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej