Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 938 komentarzy

"Marcin P. będzie sypał."

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Marcin P. będzie sypał" - tak uważa Pan Marek Biernacki, obecny poseł Platformy Obywatelskiej, były szef MSW w latach 1999-2001.

Niestety, ja nie jestem takim optymistą, jak Pan poseł - tym bardziej, że jak sam to określił," Amber Gold to był wielki mechanizm, który wymagał dużego wsparcia."

No cóż, co się będzie działo w sprawie afery "Amber Gold" pewnie nie raz nas jeszcze zaskoczy - ale proponowałbym, aby Pan poseł Biernacki wyciągnął wnioski ze swoich słów o "dużym wsparciu mechanizmu" - o ile wiem, w Gdańsku i okolicach już od wielu lat niepodzielnie panuje PO, więc te słowa o wsparciu jakoś tak... dziwnie brzmią w ustach polityka, który zresztą również pochodzi z tamtego regionu, a w latach 2002 - 2004 był nawet wicemarszałkiem województwa pomorskiego. Dziwnie, bo domyślam się, że chodzi o wsparcie polityków - i to chyba raczej nie opozycyjnych, bo to raczej nie pomaga w interesach.

A może się mylę chodzi o jakieś inne... "wsparcie"?

Redaktor Bogdan Rymanowski, który odpytywał tego prominentnego polityka Platformy Obuwatelskiej w swoim programie "Jeden na jeden", zadał mu również pytanie dotyczące ogłoszonego wczoraj wyroku w sprawie tzw. "Pruszkowa". Przyznam, że odpowiedź byłego ministra MSW mnie mocno zaskoczyła, bowiem odpowiedział on ni mniej, ni więcej, tylko tak:

"Zgubiliśmy meritum - jak to się stało, że cinkciarze z PRL stali się członkami takiej organizacji?" - podkreślając przy tym, że nie wyjaśniono finansowego zaplecza mafii.

A ja się zapytam - czy ktoś tym finansowym zapleczem mafii, ze strony instytucji państwowych, powołanych do przestrzegania prawa i porządku, w ogóle się zajmował? Czy ktoś zajmował się powiązaniami polityków i mafii? Czy służby specjalne po 1989 roku próbowały zbadać genezę powstania mafii, aby zabezpieczyć nasze państwo w maksymalnym stopniu przed jej przestępczą działalnością?

Próbowali to robić niektórzy dziennikarze śledczy, ale jak pokazują ich koleje losu, nie wyszło im to za bardzo na zdrowie - może dlatego, że mocno wsadzali nos w nie swoje sprawy, nie otrzymując przy tym ochrony od państwowych instytucji, w których decydujący głos mieli... politycy?

Przypomnę fragment pewnego artykułu, napisanego przez Wojciecha Sumlińskiego w 2003 r. dla "Wprost". w którym padają ze strony "Masy", najbardziej znanego świadka koronnego, dawnego członka grupy "Pruszkowa":

"Prokuratura nie była zainteresowana politycznymi wątkami moich zeznań. Prowadzący śledztwo skupili się jedynie na wątkach kryminalnych. Nie drążyłem tematu, skoro nikt mnie nie pytał o szczegóły. Zorientowałem się, że szansa na to, iż prokuratura podejmie polityczne wątki sprawy, jest po prostu zerowa. Prokuratorzy wręcz bali się słuchać tego, co miałem im do powiedzenia - w ten sposób Jarosław Sokołowski (Masa), świadek koronny w procesie "Pruszkowa", opisał dziennikarzowi "Wprost" najciekawsze fragmenty swoich zeznań."

Czy coś się od tamtego czasu zmieniło? Kogo dzisiaj ściga prokuratura? Kto, według niej, jest największym zagrożeniem dla prawa i porządku w naszym kraju?

I czy prokuraturę zainteresuje, kto udzielił "wsparcia" temu "wielkiemu mechanizmowi", którym był "Amber Gold"?

Poczekamy, zobaczymy...

Żródła:

http://www.tvn24.pl/szef-amber-gold-nie-dzialal-sam-bedzie-sypal,276588,s.html

http://www.wprost.pl/ar/?O=46545

KOMENTARZE

 • Największe zagrożenie
  Największym zagrożeniem dla prawa i porządku w naszym kraju są piraci drogowi, którzy łamią prawo w tak ohydny sposób i nie przestrzegają ograniczeń prędkości, oraz rozmawiają przez telefon, albo nie dbają o swoje bezpieczeństwo nie zapinając pasów. Dlatego tak duży odsetek policjantów został skierowany do ścigania tej najliczniejszej i jakże groźnej grupy przestępców zagrażających porządkowi i praworządności naszego kraju.
 • @Paweł W. 21:43:09
  Podobno zakupiono już kolejne tony fotoradarów - to może kilku policjantów zacznie się jednak zajmować tymi znacznie mniej groźnymi przypadkami łamania prawa, niż kierowcy?

  Pozdrawiam
 • Czy prokuratura się zajmie na poważnie sprawą?
  Zgadzam się tutaj z panem Janeckim.
  Polecam:
  http://obserwator.com/obserwacje/gdanska-prokuratura-ukatrupi-sledztwo-w-sprawie-amber-gold
 • @grazss 17:53:32
  Dziękuję za linka - zacytuję z niego istotny fragment:

  "Jest oczywiste, że śledztwo w sprawie Amber Gold jest i będzie kanalizowane na banalny wątek oszustwa, natomiast wątki korupcyjne zostaną głęboko zakopane, bo przecież nikt nie strzeli sobie w głowę, a rykoszetem w głowę politycznych przyjaciół i dobrodziejów. Zatem każdy dzień śledztwa w Gdańsku oznacza, że oddala się ono od najistotniejszych wątków i najbardziej „umoczonych” osób, w tym z politycznego świecznika. Ale o to, niestety, najpewniej chodzi."

  Nic dodać, nic ująć...

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej